Advertising
Mobil 29 Kasım 2016, 09:38
BiTaksi’ye gezi esnasında ödeme seçimini değiştirme özelliği eklendi

BiTaksi’ye gezi esnasında ödeme seçimini değiştirme özelliği eklendi

Vasıta çağırma uygulamaları için ödeme seçenekleri yeni müşterilere varmak açısından kritik. Uber’in yakın zamanda Türkiye’de peşin para ödeme seçeneğini uygulamasına eklemesinin ardından BiTaksi de uygulamasına yenilikçi bir çözüm ekledi.

BiTaksi mobil uygulamasının son güncellemesiyle devreye alınan özellik, kullanıcılarına sürüş sırasında ödeme seçimini değişiklik imkanı getiriyor. Bitaksi, peşin para, kredi kartı ve BKM Express edinmek üzere üç bambaşka ödeme yöntemiyle taksi çağırmanızı sağlıyor. Bayağı şartlar aşağıda, uygulamayı açıp, taksi çağırdığınızda son seçtiğiniz ödeme yöntemi, siz değiştirene dek varsayılan ödeme yöntemi olarak kullanılıyor. Bu durumda, acele taksi çağırmanız gerektiğinde, ödeme seçeneğini değiştirmeyi unutabiliyor veya gezi esnasında son dakika değişikliklere gereksinim duyabiliyorsunuz. Ödeme seçenekleri arasında esnekliği arttıran değiştirme, muhalif uygulamalara kadar BiTaksi’yi bir adım öne çıkarıyor, bilhassa kullanıcı deneyimi açısından.

Oysa BiTaksi sürücülerinin değişikliği nasıl karşılayacağı soru işareti. Zira kullanıcının ödeme seçeneği BiTaksi sürücüleri açısından, yolcuyu alma kararlarını etkileyen bir faktör. Sürücüler özellikle kısa uzaklık yolculuklarda kredi kartından şikayetçi olabiliyor ya da nakit ödemeyi tercih edebiliyor. Ödeme seçeneğinin yolcu için esnekleştirilmesi sürücüleri bu açıdan “disipline de edebilir”. BiTaksi, standart hizmet anlayışının olmadığı taksi endüstrisinde, pazarı dönüştürürken, ilk günden beri yeni standartlar getirme misyonu da taşıyor.

BiTaksi iOS kullanıcıları, ödeme seçimini değişiklik özelliğini bugünden itibaren uygulamaya gelen güncellemeyle kullanabilirler.

Bu yazı senden önce 136 kez okundu.

Yorum Yap