Advertising
Mobil 27 Kasım 2016, 15:13
Bir Windows klasiği Solitaire 25 sene sonra iOS ve Android’de

Bir Windows klasiği Solitaire 25 sene sonra iOS ve Android’de

25thanniversary

PC kullanan hemencecik cümbür cemaat Solitaire oynamıştır. Microsoft’un yaklaşık 25 yıldır piyasada olan Windows klasiği, başta Windows platformunun dışına çıkıyor. Microsoft, son dönemde takip ettiği çoklu platform desteği stratejisi kapsamında Solitaire Collection’ı iOS ve Android‘e getiriyor.

iPhone, iPad ve Android tabanlı mobil cihazlar için ücretsiz sunulan Solitaire Collection içinde Klondike, Spider, FreeCell, Pyramid ve Tripeaks gibi popüler oyunlar var. Microsoft freemium modelle sunduğu koleksiyonun aylık 1.99 dolardan premium versiyonunu da satıyor. Bu versiyonda reklamlar yok ve kullanıcılar, günlük meydan okumalara katılıp, daha yüksek ödüller kazanabiliyor. Koleksiyon XBox’tan da oynanabiliyor.

Microsoft’un bugün itibariyle Windows 8 ve Windows 10’daki oyuncu sayısı 119 milyon olan Solitaire klasiğini iOS ve Android’e getirmesi, kesinlikle oyunun büyümesine katkı sağlayacak. Fakat bundan daha önemlisi Solitaire bir masaüstü klasiği olmasıyla, Microsoft’un büyük bir dönüşümden sonradan kurguladığı “platform egemen” uygulamalar stratejisinin sembollerinden biri haline gelebilir.

Bu yazı senden önce 162 kez okundu.

Yorum Yap