Advertising
Mobil 29 Kasım 2016, 13:38
Berberler de teknolojiye uydu

Berberler de teknolojiye uydu

Hayata çabuk antre yapan akıllı telefonlar, insanların olmazsa olmazı haline geldi.

Gece yatarken deha başucundan ayrılmayan zeki telefonlara, berberler de çözüm buldu. Tıraş olan müşteriler, berber önlüğünün önüne yapılan saydam pencereden dünyayla iletişime geçiyor.

Tıraş olurken kesilen saçlar üzerine dökülmemesi için boyna bağlanan berber önlüğü de teknolojiye bacak uydurdu. Üretilen saydam pencereli berber önlükleriyle müşteriler, hem tıraş oluyor hem de sanal dünya ile iletişimini koparmıyor. 

Uzun yıllardır Antalya’da berberlik yapan işletme sahibi Erkan Kuran da akıllı önlük teknolojisine geçen berberler arasında. Müşterilerinin, zeki telefonlarını tıraş olurken uygulamak istediğini ancak kullanamadığını bildiren Erkan Kuran, bundan böyle kullanmaya başladıkları teknolojik berber önlüğüyle bunun önüne geçtiklerini söyledi. Müşterilerin yeni önlükleri görünce şaşırdıklarını söyleyen Kuran, ‘Burası neden böyle?’ şeklinde sıkça soruyla karşılaştıklarını belirtti. 

Zeki telefonları bu pencereden kullanarak sosyal medya ve sanal dünyadan uzaktan kalmadıklarını kaydeden Kuran, “Müşterilerimiz, başlattığımız bu uygulamamızdan oldukça memnun. Hatta bir takım müşterilerimiz tıraşın bittiğinin bile farkında olan olmuyor. Kendisini o derece telefonuna kaptırıyor.” dedi.

Kuran, 20 liraya aldıkları önlüklerle müşterilerini daha çok memnun ettiğini sözlerine ekledi. Yıllardır geldiği berberin bu şekilde bir uygulamaya geçmesinden hoşnut kalan Ahmet Ay, yeni önlüğü birincil gördüğünde kendisinin de anlamadığını fakat böyle bir şeyin de lüzumlu olduğunu vurguladı.

Bu yazı senden önce 157 kez okundu.

Yorum Yap