Advertising
Mobil 27 Kasım 2016, 15:10
Apple patent başvurusu katlanan bir telefonun işaretini veriyor

Apple patent başvurusu katlanan bir telefonun işaretini veriyor

Zeki telefonlar büyüdükçe taşımak zorlaşıyor. Günümüzde telefonların pantolon ceplerine basit kolay sığmaması, öyle çok kişiyi rahatsız ediyor. Özellikle kuytu kot pantolonlarda bu sıkıntı çok daha keskin biçimde görülüyor. Apple yaptığı patent başvurusuyla bu sorun için bir çözüm öneriyor. Cupertino merkezli şirket, katlanan bir ekrana sahip ve gömleğe iliştirilebilen bir telefonun işaretini veriyor.

Söz konusu berat başvurusundaki tasarım gerçeğe dönüştüğü takdirde, yarısı cebin dışında kalmış iPhone’ların sayısı önemli ölçüde azalabilir. Bu tasarım bir uçtan bir uca telefonların cepten düşüp hasar görmesi de önlenebilir.

Apple patent başvurusunda katlanan telefonun üretiminde hangi materyallerden yararlanacağı konusunda da bilgi veriyor. Elastik OLED ekranın varlığı doğruca telefonun katlanması kolaylaşıyor. İkiye katlanabilen metal de elastik OLED ekranı destekliyor.

Metale esnekliğini nikel ve titanyum alaşımı olan “nitinol” isimli bir materyal veriyor. Bu materyal doğru metal elastikiyet kazanıyor. Esnek polimerler de Apple’ın materyal alternatifleri arasında bulunuyor.

Apple Berat Başvurusu
1 of 3

Apple berat talebinde katlanan telefondaki bileşenlerin yerlerini de gösteriyor

Patent başvurusundaki bazı örnek çizimler, cihazın bileşenlerinin nasıl konumlandırılabileceği konusunda bilgi veriyor. Buna göre; kameralar, sensörler, hoparlör ve ekran teftiş araçları kasanın üst kısmında kalıyor. Alt kısımda ise işlemci, GPU ve mikrofon gibi bileşenler bulunuyor.

KAYNAK

APPLEINSIDER

Bu yazı senden önce 175 kez okundu.

Yorum Yap