Advertising
Mobil 5 Ocak 2017, 02:09
Apple Campus 2 ’nin bu sefer de fazla yüksek çözünürlüklü fotoğrafı çekildi

Apple Campus 2 ’nin bu sefer de fazla yüksek çözünürlüklü fotoğrafı çekildi

Apple‘ın ABD ’nin Kaliforniya eyaletinde bulunan Cupertino şehrinde inşaatı devam eden Apple Campus 2 projesi dünyanın en çok fotoğraflanan, video çekimi yapılan alanlarından bir parça başına oldu. Birçok meraklı kişinin çektiği fotoğraflar ve inşaat alanının üstünden sürekli uçan drone ’lar sayesinde inşaatın çoğu aşamasını yakından görme fırsatı bulduk. Son olarak, hava kamera platform uzmanlarından oluşan SkyIMD ’nin çektiği 1.7 gigapiksellik fotoğraf ortaya çıktı. Bunun doğruca inşaat süreciyle ilgili detaylı görüntüler edinmek olası oluyor.

SkyIMD ’nin web sitesinde yayınlanan, bilgi açısından epey varlıklı kuş bakışı resim, 100 megapiksel destekli, hava fotoğrafçılığı için tasarlanan endüstriyel medium format kamera sistemi Phase One iXU RS1000 ile çekilen takriben 380 fotoğrafın birleştirilmesinden oluşturuldu.

SkyIMD ’ye tarafından, 22 Aralık tarihinde, Campus 2 inşaat alanının yaklaşık 600 metre üstünden 30 dakika her tarafında uçan uçan bir Cessna uçağı aracılığıyla yüzlerce fotoğraf çekildi. Phase One ’ın gövdesine 90 mm lens yerleştirdi. Ekip, piksel başına 3 santimetrelik yer örneklemeleri almayı başardı ki, böylelikle çalışanları ve kullandıkları araçları bile bakmak mümkün oluyor.

Mozaik fotoğraf Photoshop kullanılarak birbirine bağlandı ve genelde üstünde herhangi bir düzenleme işlemi yapılmadı. Bazı hizalama hataları ve görsel bozulmalar açık şekilde görünüyor. Özellikle uzay gemisi yapısının temesindeki güneş panelleri gibi, normalde düzgün şekilde hizalanmış yapılardaki bozukluklar dikkat çekiyor. Her ne olursa olsun, ortaya meydana çıkan netice fazlasıyla güzel görünüyor.

SkyIMD ’nin oluşturduğu 34111 x 49487 piksel çözünürlüklü fotoğrafı web sitesindeki interaktif görüntüleyici bir uçtan bir uca bakmak mümkün oluyor.

KAYNAK

SKYIMD

Bu yazı senden önce 180 kez okundu.

Yorum Yap