Advertising
Mobil 30 Kasım 2016, 16:40
Android ne kadar güvenli?

Android ne kadar güvenli?

Johns Hopkins Üniversitesi’nde Kriptogtafi profesörü olan Matthew Green, Android 7.0 Nougat’ın emniyet sistemi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Matthew Green’in aktardığı bilgiye takriben, Android N şifreleme standartları, iOS işletimim sisteminin 6 sene önce kullandığı detayları bulundurduğunu belirtti.

Android Tehlikesiz Yok Mi?

Üstteki seviye bir emniyet araştırması, Android kullanıcılarının sadece, Nexus ve Samsung marka…

Son zamanlarda gelişen teknoloji ile beraber, oluşan güvenlik açıklıkları yüzünden çoğu kullanıcının kişisel bilgileri hackerlar göre ele geçiriliyor. Bunun önlemek için aralıksız yeni güncellemeler ile oluşan açıklıkları kapatmaya çalışan yetkililer defalarca istedikleri sonuca kavuşamıyor.

16-11/29/ios-vs-android-1480374255.png

Android güvenliği iOS’un 6 sene ardından kaldı!

Kriptografi profesörü, Android işletim sisteminin 2016 yılı ile beraber öne sürdüğü güvenlik protokolü ile kilitli olan Android cihazdan hala data sızdırabildiğini yazdığı blog yazısında kullanıcılara belirtti.

Yazının devamında Green, yaşanan bu veri sızdırma sorununa 6 sene önce Apple’ın  çözüm bulduğunu gösteren profesör, ne eyvah ama Android’in emniyet sistemi iOS’un güvenlik sistemine  tarafından epeyce güçsüz kaldığının altını çizdi.

Çoğu Kez emniyet sorunlarıyla gündeme gelen Android işletim sistemi, iOS’a kıyasla emniyet açısından kuvvetsiz kaldığı kanıtlanmış oldu. Android yetkilileri oluşabilecek bilgi sızdırma olaylarına aleyhinde oldukça önemli adımlar atması gerekiyor.

::Android güvenliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaydet

SDN

Bu yazı senden önce 231 kez okundu.

Yorum Yap