Advertising
Mobil 30 Kasım 2016, 13:16
Android 7.1 yüklü cihazlar iPhone’dan gelen ekran görüntülerinin gösteriminde sıkıntı yaşıyor

Android 7.1 yüklü cihazlar iPhone’dan gelen ekran görüntülerinin gösteriminde sıkıntı yaşıyor

Google yeni akıllı telefonları Pixel ve Pixel XL’i geçtiğimiz ayın birincil günlerinde tanıtmıştı. Söz konusu telefonlar dışarıda Android 7.1’in bütün sürümünü çalıştan başka bir cihaz bulunmuyor. İşletim sisteminin Nexus cihazlara dağıtımının önümüzdeki hafta başlayacak. Bekleyiş devam ederken, Pixel kullanıcıları deneyimlerinde karşılaştıkları değişik sorunları forumlarda paylaşarak çözümü için çağrıda bulunuyor.

Bu sorunlardan birisi de, iPhone’lardan gönderilen ekran görüntülerinin düzgün biçimde gösterilememesi. Pixel’den iPhone’a gönderilen ekran görüntülerinde ise herhangi bir soruna rastlanmıyor.

Bir Takım kullanıcılar sorunun özellikle iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’tan gönderilen ekran görüntülerinde gözlemlendiğini belirtiyor. Daha önceki iPhone modellerinden veya öteki Android telefonlarından gelen görüntülerde bir problem olmaması, sorunun Android 7.1 ve yeni iPhone’lar aralarında olduğunu düşündürüyor. iPhone 7 ve 7 Plus’tan diğer Android sürümlerine gönderilen ekran görüntülerinde de bir can sıkıntısı yaşanmaması, bu ihtimali kuvvetlendiriyor.

Android 7.1 Nougat’nın dağıtımından önce sorunun çözülüp çözülmeyeceği merak ediliyor

Google’dan hemen şimdi probleme ilişkin bir düzeltme gelmiş değil. Bu da en yeni Nougat sürümü dağıtıma çıktığında sorunun çözüme kavuşup kavuşmayacağının merak edilmesine yol açıyor. Ama sorunun geniş ölçekli bölüştürme öncesinde çözülmesi mümkün görünüyor.

KAYNAK

GOOGLE

Bu yazı senden önce 138 kez okundu.

Yorum Yap