Advertising
Mobil 30 Kasım 2016, 13:17
Android 7.1.1 Nougat 5 Aralıkta Nexus cihazlarına geliyor

Android 7.1.1 Nougat 5 Aralıkta Nexus cihazlarına geliyor

Google’ın geçtiğimiz ay tanıttığı Pixel ve Pixel XL, Android 7.1 Nougat ile yüklü gelen ilk cihazlar olmuşlardı. Şirketten o dönemde yapılan açıklamada aralık ayının başları itibarıyla laf konusu yazılım versiyonunun diğer cihazlara da ulaştırılacağı açıklanmıştı. Bu konudaki birincil maddesel data nihayet geldi ve en azından Nexus cihazlarının ne zaman Android 7.1.1 Nougat ile buluşacağı ortaya çıktı.

Android 7.1, halihazırda geliştirici ön izlemesi olarak Nexus 6P, 5X ve Pixel C’ye yüklenebiliyor. 5 Aralık itibarıyla Android 7.1.1 Nougat güncellemesi tüm Nexus cihaz sahipleriyle buluşacak. Laf konusu tarih, Vodafone Avustralya tarafından yayınlanan sürüm notları aracılığıyla gün yüzüne çıktı.

Android 7.1.1 Nougat yeni emojileri beraberinde getirecek

Android 7.1.1 emniyet konusunda çeşitli iyileştirmeler yapacak. Buna ek olarak, farklı mesleklerdeki bayan ve erkekleri gösteren emojiler de güncellemenin getirdikleri arasında yer alacak. Geliştiriciler ise bu sürümle birlikte uygulama kısayolu oluşturma imkanı yakalayacak. Pixel ve Pixel XL ise en son Nougat versiyonuyla telefonu kontrol için çift dokunuş ve kaldırma gibi özelliklere kavuşacak.

Güncelleme ilk üç gün boyunca tesadüfen seçilen 10 bin cihaza gönderilecek. Peşine Düşüp Takip eden 10 günde ise her gün uygun cihazların yüzde 10’luk kısmına güncelleme oluşturulacak. Bu aşamaların ardındaki Android 7.1.1 Nougat Nexus sahiplerince manuel olarak indirilebilecek.

KAYNAK

VODAFONE

Bu yazı senden önce 195 kez okundu.

Yorum Yap