Advertising
Mobil 27 Kasım 2016, 15:13
Amazon’un sınırsız müzik servisi Avrupa’ya açıldı

Amazon’un sınırsız müzik servisi Avrupa’ya açıldı

amazon-music-unlimited

Amazon’un geçtiğimiz ay ABD’de duyurduğu sınırsız dijital müzik aboneliği Amazon Music Unlimited (AMU) bundan böyle Birleşmiş Krallık’ta da kullanılabilecek.

Spotify ve Apple Music rakibi devlere muhalif olan Amazon, epeydir dedikodusu yapılan müzik hizmetini 3,99 dolardan başlayan fiyatlarla ABD’de kullanıma açmıştı. Birleşik Krallık’ta da Amazon Echo’ya sahip olan kullanıcılar aylık 3,99 sterlin, Amazon Prime kullanıcıları aylık 7,99 sterlin, diğer kullanıcılar ise aylık 9,99 sterlin karşılığında Amazon’un sınırsız müzik hizmetinden faydalanabilecek.

Amazon‘un dijital müzik işine girmesinde kesinlikle Amazon Echo hoparlörünün ve Alexa asistanının etkisi var. Birleşik Krallık’taki internet kullanıcılarına 40 milyon parçalık bir kayıtlar sunan Amazon, sesle denetim edilen Alexa müzik oynatabilecek ve görünen o ama Amazon bu kolaylığı rakiplerine arzetmek istemiyor. Amazon’un kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos, sadece sözlerini hatırladığınız bir şarkıyı da Alexa’ya sorarak istenilen şarkının dinlenebileceğini söylüyor.

Amazon’un Prime üyerleri hali hazırda Prime Music aşağıda 2 milyon şarkıya ücretsiz erişebiliyor lakin sınırsız (40 milyon parçaya) müzik erişiminin müzik severler için kesinlikle çok daha iyi bir önerge. Öteki yanlamasına Kantar Worldpanel’in bir analizine göre Amazon’un müzik hizmetini kullananların yüzde 13’ü Spotify abonesi. Yani Amazon çoktan rakiplerinden kullanıcı çalmaya başlamış bile. Amazon ayrı pazarlara açıldıkça bu oranın artıp artmayacağını da bekleyip göreceğiz.

Bu yazı senden önce 157 kez okundu.

Yorum Yap