Advertising
Mobil 27 Kasım 2016, 15:13
30 ülkede Siri ile Paypal üzerinden para gönderebilecek, muhakkak Türkiye hariç

30 ülkede Siri ile Paypal üzerinden para gönderebilecek, muhakkak Türkiye hariç

paypal-siri

Apple, iOS 10 ile Siri’yi üçüncü parti geliştiricilerin erişimine açtı ve önde gelen teknoloji şirketleri Siri’nin nimetlerinden faydalanmaya başladı. Ödeme sistemi devi PayPal, Siri üzerinden para göndermenin önünü açtı.

PayPal fiilen Venmo için Siri entegrasyonunu yapmıştı fakat bu adım milletlerarası bir açılma değildi. PayPal’ın açılımı ise tam ABD’den Suudi Arabistan’a, Kanada’dan Malezya’ya kadar bütün 30 ülkeyi kapsıyor. İngilizce’de “Hey Siri, send Jack $20 using PayPal” gibi bir komut para aktarma etmek için yeterli olacak.

Siri normalde 70’ten pozitif dili (öbür türler dahil) destekliyor fakat PayPal ile para yollamak Siri’nin bildiği tüm dillerde mümkün yok. iOS 10 kullanıcıları Siri’ye İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapça gibi 10 civarında dilde PayPal üzerinden para gönderme komutu verebiliyor. Kullanıcılar dilerse Touch ID emniyet katmanını da işleme dahil edebiliyor.

Paypal vs. Türkiye

Türkiye’de ise bu özellikten kullanmak kesinlikle muhtemel yok. Zira Paypal’ın Türkiye operasyonları halen askıda. Türkiye’nin PayPal için kayda değer bir pazar olduğunu pekala malum ve aldığımız bazı duyumlara kadar Türkiye’ye bir satın alma ile geri dönüş yapması mümkün olabilir.

PayPal üçüncü çeyrek parasal sonuçlarında bir önceki yılın aynı dönemine tarafından mobil para transferinde yüzde 56 çoğalma göstermişti. 2017 yılı hiç şüphesiz PayPal’ın Türkiye’ye dönüşü ve mobil büyümesi için kritik bir sene olacak.

Son olarak PayPal’ın Facebook Messenger’ın ödeme seçenekleri arasına eklendiğini ve şirketin yeni hedefinin iMessage olduğunu paylaşalım.

Bu yazı senden önce 131 kez okundu.

Yorum Yap