Advertising
İnternet 27 Kasım 2016, 15:13
Zeki Anten Teknolojisi

Zeki Anten Teknolojisi

ZyXEL WAC6500 Serisi Tamamen Kablosuz Ağlarda Optimum Performans Sağlayın!

Telekom servis sağlayıcılarından ufak ve orta zirve işletmelere ve konut kullanıcılarına kadar fazla geniş bir skaladaki herif tabanı için keza kablolu hem de kablosuz internet çözümleri sunan dünyanın lider ağ çözümleri firması ZyXEL, pazarın ihtiyaçlarına özel ürünler geliştirmeye devam ediyor. ZyXEL’in pazara sunduğu yeni ürünü WAC6500 Serisi Akıllı Anten Wi-Fi Erişim Noktası, Wi-Fi erişim noktalarında geleneksel olarak kullanılan antenlerin performansını 2 katına çıkartan yeni bir akıllı anten teknolojisi sayesinde, kapsama gücünü ve kapasitesini artırırken enterferans dayanıklılığını da bir üst seviyeye çıkartıyor. Benzer anda daha fazla kişinin iki taraflı bir ağ bağlantısını verimli bir biçimde kullanmasına ihtimal tanıyan WAC6500 Serisi, yüksek performanslı internet erişiminin önemli bir ihtiyaç olduğu otel, okul, hastane ve büyük kurumsal şirketler gibi ortamlarda bile kullanıcılara yüksek hız ve aralıksız bağlantı imkanı sunuyor.

IEEE 802.11ac teknolojisi, 802.11n teknolojisine kıyasla kullanıcılara 3 kat daha çabuk internet erişimi sunabiliyor. Ancak gerçek yaşamda pek çok sorun hala bütün olarak aşılamadığı için, teoride sunulan bu hizmet pratik olarak tatmin edici sonuçlar veremeyebiliyor. 
Örneğin son kullanıcılar, bilhassa topluluk yaşam alanlarında zaten fazla yüklü bir Wi-Fi ağına bağlanmaya çalıştıklarında temas çakışması, enterferans ve kapasite limitleri nedeniyle kuvvetsiz bir ağ performansı ve düşük sürat ile karşılaşıp hayal kırıklığı yaşayabiliyorlar.

Hem 802.11ac teknolojisine hali hazırdaki teknolojiden geçiş yapmak, işletmeler için de karışık bir süreç olabiliyor.  802.11ac teknolojisi, 2,4 GHz’deki mevcut 802.11b/g/n teknolojilerinden ayrı bir bant genişliği (5GHz) kullandığı için sahada detaylı bir test süreci gerektiriyor. Bu sorunun bilincinde olan ZyXEL ise yeni ürünü WAC6500’de keza 802.11ac teknolojisini ayrıca de Zeki Anten teknolojisini bir arada kullanarak son kullanıcılara duruma özel, biçilmiş kaftan bir çözüm sunuyor. 

Profesyonel AP Ürünlerinde Dünyada Akıllı Anten Teknolojisine Öncülük Eden WAC6500 Serisi ile Kapsama ve Kapasite Derdine Son!

Kurumsal segmentteki Erişim Noktası çözümlerinde dünyada Zeki Anten teknolojisinde öncülük eden ZyXEL, kablosuz iletişim alanındaki tecrübesini ve veri birikimini WAC6500 Serisi’ne aktararak, son kullanıcılara kayda değer bir menfaat sağlıyor. WAC6500 Serisi, Wi-Fi sinyallerinin analizini yaparak 700’ün üzerinde anten aktarım yolu aralarında en yerinde seçeneği tespit ediyor ve veri aktarım süreci bu sayede performans kaybına maruz kalmamış oluyor. Aktarım yolu hesaplamaları yapılırken, ortama aklıselim bir biçimde reel zamanlı ölçümler kullanıldığı için öteki cihazlarla enterferans ihtimali asgari indirimli oluyor ve kullanıcılar 802.11ac teknolojisinin nimetlerinden en yüksek performans ile faydalanabiliyorlar. Böylece son kullanıcılar için seri, stabil ve yüksek performanslı bir kablosuz erişim ağı sunulmuş oluyor.

Konuyla ilgili izah etme yapan ZyXEL Kurumsal Çözümler Mahsul ve Iş Geliştirme Müdürü Ömer Erünsal  “Bir otelde veya bir etkinlik esnasında süratli ve sağlıklı bir ağ bağlantısı sorunu yaşamak o kadar istenilen bir durum değildir. Günümüzde sıradan bir son kullanıcının internete bağlanan pat diye fazla cihaz taşıdığını da hesaba katarsanız, bu durumun ağ bağlantıları üstünde önemli bir siklet oluşturmaya başladığını görebilirsiniz.  Sürekli büyüyen kullanıcı sayısı ve ağ benzer cihaz sayısının network üzerindeki etkisine karşısında ZyXEL’in önerisi;  piyasaya sunduğumuz WAC6500 serisi. Bilhassa kullanıcı sayısının yoğun olduğu ve enterferansın sık yaşandığı ortamlar için geliştirilen WAC6500 çözümü, kullanıcıların ve işletmelerin gereksinim duydukları yüksek çabuk ve sürekli internet bağlantısını güvence altına alıyor” diyor.  

Bu yeni ürünün lansmanı ile ilgili açıklama yapan Ömer Erünsal, ülkemizde internet erişimli cihazların giderek çoğalan oranlarda kullanılmasının ağ performanslarında sıkıntıya sebep olabildiğini ifade ederken, WAC 6500 Serisi ile bu sorunun kayda değer ölçüde aşılabileceğine dikkat çekiyor. Erünsal, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer veriyor:

“Türkiye’de son dönemde yaşanan VDSL dönüşümü bir uçtan bir uca son kullanıcılar ve kurumlar çok daha yüksek hızlara kavuşurken, servis sağlayıcılar da büyüyen bant genişliği ile birlikte müşterilerine ses, TV, oyun ve bulut depolama servislerinden oluşan bambaşka hizmet paketlerini sunup katma değerinde yaratma şansı elde ediyorlar. Fakat kullanıcı yoğunluğu yaşanan alanlarda network ekipmanları ve Wi-Fi Erişim Noktası (AP) çözümlerinde de bu dönüşümün desteklenmesi ve yeni teknolojilerden yararlanılabilmesi gerekiyor. 2014 yılında yüzde 50’nin üstünde yükselme kaydeden ZyXEL Türkiye, yeni pazara sunulan Wi-Fi Erişim Noktası çözümü WAC6500 çözümü ile bu dönüşümü daha da hızlandıracak.”

Kolay ve çabuk kurulum ile yüksek performansta kablosuz kapsama gücü sunacak şekilde tasarlanan ZyXEL WAC6500 Serisi, 2 ya da 3-lü oynatma modelleri ve dahili zeki antenli ve harici akıllı antenli model seçenekleri ile piyasaya sunuluyor. ZyXEL, kullanıcılara daha ileri ağ yönetim özellikleri sunmak için WAC6500’ün NXC Serisi WLAN Kablosuz Ağ Yönetim ürünü ile eşleştirilmesini öğüt ediyor. WAC6500 Serisi, 802.11ac teknolojisine geçişi kolaylaştırırken, gigabit hızında kablosuz performansın tüm nimetlerinden adet edinmek isteyen işletmeler için de kaçırılmaması gereken bir fırsat sunuyor.

Bu yazı senden önce 120 kez okundu.

Yorum Yap