Advertising
İnternet 27 Kasım 2016, 15:13
Yandex, Artık Elfçe Tercüme Yapıyor

Yandex, Artık Elfçe Tercüme Yapıyor

Yandex.Çeviri servisinde yer alan dillerin arasına, Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi’nin yazarı J.R.R. Tolkien’in geliştirdiği Elfçe de katıldı.

Kullanıcılar bundan böyle Yandex.Çeviri’de bulunan 64 dilden Sindarin Elfçesine tercüme yapabilecek.

Yandex’in kullanıcıların hayatını kolaylaştıran özelliklerinden Yandex.Çeviri’ye yeni bir dil daha eklendi. Sindarin Elfçesi, Yandex.Çeviri’de bulunan 65. dil oldu. Hobbit, Silmarillion ve Yüzüklerin Efendisi’nin yazarı J.R.R. Tolkien tarafından geliştirilen Elf dillerinden biri olan Sindarin Elfçesi, Yandex.Çeviri’de yer alan 64 dile çevrilebilecek. Kullanıcılar keza bu dillerdeki metinleri Sindarin Elfçesine de çevirebilecekler.

En Gelişmiş Kurgu Dillerden Biri

J.R.R. Tolkien’in, kitaplarında bulunan Elf ırkı için en ince ayrıntısına kadar kendisinin geliştirdiği bir dil olan Elfçe, gramer kuralları ve yaklaşık 25 bine ulaşan sözcük sayısıyla en gelişmiş kurgu dillerden biri olarak gösteriliyor. Sindarin de Tolkien’in kitaplarında Elflerin büyük çoğunluğunun kullandığı dil olarak geçiyor. J.R.R. Tolkien’in doğum günü olan 3 Ocak tarihinde beta sürümüyle kullanıcılarla buluşan Elfçe çeviri özelliği ilk aşamada sadece Yandex.Çeviri’nin masaüstü versiyonunda yer alacak.

Bu yazı senden önce 110 kez okundu.

Yorum Yap