Advertising
İnternet 23 Eylül 2016, 12:19
wifi-komsu

Wi-Fİ Nedir? Wi-Fİ Güçlendirme ve Şifre Kırma

Wi-Fi (Wireless Fidelity), IEEE 802.11 kablosuz bağlantı standırdının kullanılarak bir ağa bağlanılmasıdır. Modem ve router aracılığı ile şifrelenerek korunmaktadır. WAP ve WEP tipi şifreleme yöntemleri kullanılmaktadır.

 

Wi-Fİ Güçlendirme

Wi-Fİ dağıtım özelliğine sahip modem kullanıyosanız, çeşitli bilgisayar ve telefonlardan bu ağa bağlanma şansına sahipsiniz. Fakat bağlantı kalitesi istediğiniz seviyede olmadığı zaman bağlantınız zayıflar ve ağdan faydalanamaz hale gelirsiniz. Bu durumu önlemek amacıyla bazı uygulamalar yapabilirsiniz.

-Modeminizi bilgisayarınıza ya da telefonunuza yaklaştırabilirsiniz. İnternet kablonuza ek yaparak dilediğiniz gibi modeminizin erişim alanını genişletin. Bu yöntem en risksiz yöntemdir.

-Wi-Fİ kanallarından doğru olanı seçerek bağlantı hızını artırabilirsiniz.

-Daha yüksek yayın gücüne sahip bir modem satın alabilirsiniz.Modemin yanı sıra güçlendirici aletler ile olağan modeminizi güçlendirebilirsiniz.

-Modeminizin çekim kablosuna kendi düzeneklerinizi kurabilirsiniz. Bir çanak anteni örnek almanızda fayda var.

 

Wi-Fİ Şifresi Kırma

Bir Wi-Fİ şifresi kırma oldukça zor ve uğraştırıcı bir iştir. Bu işlem için ayrı yazılımlar hatta donanımlar gerekebilir. Wi-Fİ ağları genellikle Brute-Force saldırıları ile kırılır.Modemin ESP açığının olması da şifreyi kırmak için yeterli olmaktadır.

Bu yazı senden önce 705 kez okundu.

Yorum Yap