Advertising
İnternet 27 Kasım 2016, 15:13
Web Tasarımda Gelecek

Web Tasarımda Gelecek

İnternet kullanıcı sayısındaki çabuk çoğaltma, İstanbul’un web yazılım alanında dünyaya üretim yapan bir şehir olma özelliğini ortaya çıkartıyor.

Dünyayı bir ülke olarak düşünecek olsam başkentini “İstanbul” yapardım diyor Napolyon.

Dünyanın en hoş şehirlerinden biri olan İstanbul’dan, dünyanın yeniden çoğu kentine web tasarım ve proje üretmenin heyecanı ve gururunu 2015’te yaşadık. Avrupa, yazılım teknolojisi alanında bizi yakinen tanıyor ve peşine düşüp takip ediyor. Çabucak büyüyen bildiri içerik siteleri, eticaret uygulamaları ve internet kullanıcı sayısındaki süratli çoğalma, İstanbul’un web yazılım alanında dünyaya imal yapan bir şehir halkı olma özelliğini ortaya çıkartıyor.

Günümüz teknolojileri şu an için mobil uygulamalar üstüne geliştirilse de, gelecekte bunların yerini suni zekâ alacak. Özellikle suni akıl alanında yazılım ağırlıklı servis sektörü elemanına ve pazarlamacılara ihtiyaç duyulacak.  Avrupa son dönemlerde daha fazla tüketim toplumu haline gelmiş iken gelişmekte olan ülkeler yazılım üstüne yatırımlarını hızla arttırmakta. Bu yatırımlarda bilgi birikimi ve kaliteli bilgiye sahip olma gücü birinci plandadır. 

Her geçen gün yeni bir başvuru formu mimarisi geliştirilmekte ve web üzerinde yayımlanan siteler bu yeni teknolojileri kullanmaya yöneltilmektedir. Akabinde bilgisayar bu teknoloji ile bağlantılı olarak gelişmekte, kullandığımız internet tarayıcılarının bile sürümleri 11, 12 ,13 nolu sürümlere ulaşmışken web site oluşturma teknolojilerinin de bundan nasibini almaması düşünülemez. 

​Şu lahza için yılda 1000 üzerinde yurt dışına web sitesi satmayı hedefliyoruz. Geçmişten bu güne 4000 üzerinde yurt dışı web sitesi satış başarısı olan firmamız, kurulduğu 2009 tarihi itibari ile eticaret, responsive ve mobil düzenli siteler üzerinde uzmanlaşmış ve her yıl son yazılım metotlarına yerinde yeni yazılım mimarileri geliştirmektedir.

Artık Google üzerinde de mobil uyumlu olmayan sitelerin listelenme olanağı olmayacaktır. böylece geçmişteki müşterilerimizin hoşnut kaldıkları web sitelerini, yeni teknoloji sitelere çabuk bir şekilde 2015 yılının sonuna kadar güncelledik.  Bu Vesile Ile 2016’ya girerken responsive olmayan hiçbir tasarımı geride bırakmadık. 

Keza Paralax sitelerin birincil geliştiricilerinden biri olarak bu sitelerin gelecekte daha dinamik yapılarda ve hatta tarayıcılara entegre olarak çalışmaya başlayacağını söyleyebiliriz. Web, var olduğu günden bu güne dek gelişimini hızla sürdürmektedir. Bizler bunun bir parçası almak durumundayız. Günümüzde işlerimizin çoğunu artık web sitesi üzerinden yapar duruma geldik. Bütün da bu noktada mobil uygulamalar işlerimizi daha da kolaylaştırmaya başlamışken, web sitelerinin de mobil olması kaçınılmazdı. Marenova Bilişim, mobil siteleri tek bir omurgadan çalıştıracak şekilde ARGE çalışmalarını 2013’te tamamlamış ve sonraki yıllarda tüm eticaret ve kurumsal konsept web sitelerinde, responsive adını verdiğimiz bu yeni teknolojiyi kullanan sayılı şirketlerden biridir. 

Bu yazı senden önce 122 kez okundu.

Yorum Yap