Advertising
İnternet 27 Kasım 2016, 15:13
VPN Kullananlar Fişleniyor Mu?

VPN Kullananlar Fişleniyor Mu?

Türkiye’de terör faaliyetleri artan bir şekilde artarken internet kullanımında da bu doğrultuda farklı alanlara yönlendirilmiş kısıtlamalar yapılmaya başlandı. Özellikle son dönemlerde sosyal ağlara ve çeşitli özel servislere karşın yapılan kısıtlamalar kullanıcıların farklı alanlara yönlendirilmiş tepki göstermesine niçin olurken konu ile ilgili devlete ait bir izah etme yapıldı.

Fişleme Yapılmıyor!

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan kadar yapılan devlete ait açıklamalarda bilhassa VPN kullanımının son dönemlerde arttığını ama gündemde yer alan o kadar fazla iddianın gerçeği yansıtmadığını söyledi. Türkiye genelinde VPN kullanan bütün vatandaşlara fişlendiği yönünde böylece fazla haberin gündemde yer almaya başladığını bildiren Arslan, bu konuda gündeme getirilen iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Kasıt Terör

Acilen sadece terör için değişik kısıtlamaları getirildiğini gösteren Arslan terör faaliyetlerinde yer alan ya da internet üzerinden bu yönde işlem yapan kişilerin saptama edilmeye çalışıldığını ve bu alıcı kişiler dışarıda vatandaşların herhangi bir sorun yada fişleme gibi bir şart ile karşılaşmaya belirtti.

Yapılan bu talimat ile birlikte gündemde bulunan iddialar hakkında da resmen bilgiler paylaşılırken Türkiye’de gündeme gelen o kadar çok haberin gerçeği çarpıttığı da ifade edildi. O Kadar oysa dünya genelinde Avrupa ve Amerika gibi öyle fazla ülkede herhangi bir sosyal medya kısıtlamasının getirilmediği belirtirken Bakan Arslan yaptığı açıklamada Fransa gibi öyle çok ülkenin bu tür önlemler aldığını ve bunların da günümüz şartlarında adi karşılanması gerektiğini belirtti.

Siber Saldırılıyor Artıyor

Her hafta 500 Siber saldırının alındığını bildiren Bakan Arslan siber saldırılara karşısında da yoğun olarak çalışmaların yapıldığını ve önlemlerin alınmaya çalışıldığını belirtti. Özellikle yalnızca terör konusunda faaliyetlerde yer alan kişilere karşın yapılan bu operasyonların vatandaşlara herhangi bir etkisinin olmayacağı ve bu nedenle yapılan engellemelerin kısa süreli olması sebebiyle sorun olarak görülmemesi gerektiğini söyleyen Arslan yaptığı bu izah etme ile kamuoyunu aydınlattı.

Bu yazı senden önce 120 kez okundu.

Yorum Yap