Advertising
İnternet 28 Kasım 2016, 11:24
Vivaldi 1.5 Sürümü Geldi

Vivaldi 1.5 Sürümü Geldi

Geçtiğimiz aylarda piyasaya sunulan ve kısa vakit içerisinde yüksek bir alaka gören Vivaldi yenilenen versiyonu ile çok daha elverişli bir ülkü geldi. Öyle ama sekmeler arasında sürükleme, gruplama ya da grup kapatma gibi ayrı özellikleri ile uyarı çeken Vivaldi, 1.5 güncellemesi ile kullanıcılara daha iyi bir tarayıcı deneyimi sunuyor.

Okuyucu Modu Geldi

Yapılan açıklamalarda yeni tarayıcı ile birlikte okuyucu modu düğmesinin tarayıcıya eklendiği belirtilirken kullanıcıların bilhassa haber ya da yazı içeriklerini okumak istediği durumlarda okuyucu moduna geçerek okuması çok daha dar bir okuma sağlıyor. Yeni tarayıcının versiyonunda özellikle ışık teftiş edebilme özelliği de yer alırken ayarlar üzerinden yapılacak kontroller ile çok daha farklı bir bakış elde olabilmek olası olacak.

Yapılan açıklamalardan bilhassa okuyucu modunu kullanıcılarına büyük bir refah sağlayacağı belirtilirken adres girme çubuğunun yanına bulunan okuyucu modu butonu doğruca kullanıcılar basit bir şekilde okuyucu moduna geçiş yapabilecek. Konuyla ilgili yapılan resmi açıklamalarda tarayıcının daha zeki ve öbür geliştirmelerin yapıldığı belirtilirken bu güncellemeler sayesinde Vivaldi’nin özelliği önümüzdeki dönemlerde çok daha kullanışlı bir ışık halkası gelecek. şimdi piyasaya sunulduğu güne göre çok daha yüksek kullanıcı sayısına sahip olmayı başaran Vivaldi bu geliştirmeler ile birlikte piyasadan daha fazla pay alabilecek durumda

Kullanıcıların Vivaldi’nin yeni özelliklerini kullanabilmesi namına güncelleme yapması gerekiyor. 1.5 versiyonu için tarayıcı ayarlarından gerekli düzenlemeler yapılabilir. 

Bu yazı senden önce 176 kez okundu.

Yorum Yap