Advertising
İnternet 27 Kasım 2016, 15:13
Türkiye'deki Değişmez İnternet Kullanıcısı Azalıyor

Türkiye’deki Değişmez İnternet Kullanıcısı Azalıyor

Türkiye Büyük Ahali Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu’nda yapılan görüşmelerde Ulaştırma ve Denizcilik, Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından Türkiye’deki internet kullanımıyla ilgili detaylar paylaşıldı.

30 Milyar Lira Yatırım Yapıldı

Paylaşılan bilgilerde özellikle Türkiye’deki alt inşa çalışmalarına yapılan yatırımlar ve internet abone sayısındaki son durum gözler önüne serilirken sabit internet abone sayısında gerilemenin yaşanması dikkatlerden kaçmadı. Türkiye’de bilişim sektörüne son 14 yıllık süre içerisinde 30 milyar liralık bir harcamaların yapıldığını bildiren Arslan, bu süre içerisinde gerçekleştirilmiş yatırımlar baştan sona Türkiye’nin bu alanda gelişme ve ilerleme kaydettiğini söyledi.

Türkiye’de bilhassa değişmez internetten mobile geçiş yaparken uygulama oranlarının giderek arttığını belirten Arslan, mobil internet abone sayısının kısa bir zaman içerisinde büyük bir çoğaltma yaşadığı ve 74 milyona kadar çıktığı belirtildi. Bir De bu konuda eski rakamlar 28 milyonda kalmıştı.

Değişmez İnternette Düşüş Var

Rakamlar her ne değin büyük bir çoğalma yaşandığını gösterse de son dönemlerdeki mobil kullanımIN artması bilhassa değişmez internet tatbik oranlarının düşmesine sebep olmuş durumda. Sabit abone sayısı 19 milyon olurken yaşanan son düşüş ile birlikte 11 milyona dek gerileme görülüyor. Bu bakımdan değişmez internet sektöründe şu lahza için 8 milyonluk bir kayıp bulunuyor. Bu konuda firmaların sunduğu kalite standartlarının aşağıda olan hizmetler sebebiyle sorunların yaşandığı belirtilirken bütün bu gelişmeler mobil kullanımını daha da ön plana çıkmasını sağlamış durumda.

Bu yazı senden önce 98 kez okundu.

Yorum Yap