Advertising
İnternet 27 Kasım 2016, 15:13
Türkiye'de İnternet Fiyatları Düşebilir!

Türkiye’de İnternet Fiyatları Düşebilir!

Son dönemlerde Türkiye’de bilhassa internet fiyatlarının yüksek olması ve adil dilekçe kotası uygulamasının bulunması nedeniyle tepkiler artarken bu sorunların önlemek isteyen hükümet yeni bir çalışma üzerinde duruyor.

Incelemeler Sürüyor

Yapılan açıklamalarda bakanlık ve ilgili kurumlar tarafından özel bir proje üstünde çalışmaların sürdürüldüğü belirtilirken bu çalışmaların sonlanması ile birlikte yeni internet fiyatlarının belirleneceği belirtildi. Bu bakımdan derhal fazla fazla ayrıntı paylaşılması da önümüzdeki günlerde sunulacak yenilikler ile birlikte mevcut internet fiyatlarının çok daha altında internet hizmeti alabilmek muhtemel olacak.

Adaletli Kullanım Kotası Düzenlenecek

Diğer Taraftan 2018 ve 19 yüzyılda ile birlikte adaletli başvuru kotasında yapılacak iyileştirmeler doğru kullanıcıların çok daha etkin bir internet bağlantısına sahip olması muhtemel olacak. Eski yıllarda olduğu gibi kişilerin düşük hızlarda internet bağlantısı bundan böyle iptal edilecek ve yüksek hızda adil dilekçe kotası gelecek. Bu bakımdan önümüzdeki dönemlerde yapılacak talimat kullanıcıların pek fazla sorununa da kayda değer bir çözüm getirecek. Ş+u anda incelemeler hakkında hiçbir detaylar verilmese de geçtiğimiz dönemlerde yaşanan süreç baştan sona adil başvuru kotasının esnetilmesi, başvuru kotası dolduktan daha sonra düşürülen hazır yükseltilmesi gibi böylece çok iyileştirmenin yapılması bekleniyor.

Bu yazı senden önce 119 kez okundu.

Yorum Yap