Advertising
İnternet 27 Kasım 2016, 15:13
Trakya Üniversitesi'nde WhatsApp Yasak Getirdi!

Trakya Üniversitesi’nde WhatsApp Yasak Getirdi!

WhatsApp uygulaması şahısların basit bir şekilde mesajlaşmasını ve iletişimin çabuk bir şekilde yapılmasını sağlarken özellikle Trakya Üniversitesi’nde yapılan sınavlarda öğrencilerin WhatsApp üzerinden kopya alışverişi yapmaya başladığının belirlenmesinin peşinde ambargo getirildi.

Yönetimden Açıklama Geldi

Üniversite yönetimi tarafından yapılan açıklamalarda öğrencilerin sınavlara telefonlar ile katılamayacağı belirtilirken bundan sonraki süreç içerisinde telefonların yasaklanması kopya olaylarının da azalmasını sağlayacak. Trakya Üniversitesi’nde ortaya meydana çıkan bu koşul özellikle öğrencilerin kopya çekmeye çalıştığının saptama edilmesiyle ortaya çıkarılırken sınavda kopya çektiği saptama edilen ve WhatsApp üzerinden yazıştığı belirlenen öğrenciler hakkında kopya çekmeye teşebbüs suçundan disiplin soruşturması da başlatıldı.

Öğrenciler Disipline Gönderildi

Özellikle sınavdan meydana çıkan öğrencilerin soruların cevaplarını kaynaklardan öğrenerek içeride sınavda olan arkadaşlarına mesaj olarak gönderdiği belirlenirken bu durumun saptama edilmesi kısa süre içerisinde tedbir alınmasını sağladı. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda öğrencilerin büyük bir bölümünün de bu duruma aleyhinde tepkili olduğu öğrenilirken kopya çekenlerin ve bu yeni teknolojileri kullanarak kopya çekmeye çalışanların gerekli cezayı alması istendi. Trakya Üniversitesi’nde yaşanan bu olayın gerisinde gözler diğer eğitim kurumlarına çevrildi. Pek ama özellikle genç nesil aralarında yaygın bir şekilde kullanılan WhatsApp ve yarı programlar sınavlarda kopya çekme konusunda yerinde bir zemin hazırlıyor. 

Bu yazı senden önce 117 kez okundu.

Yorum Yap