Advertising
İnternet 27 Kasım 2016, 15:13
Spam ve Asparagas Sitelerin Sonu Gelebilir!

Spam ve Asparagas Sitelerin Sonu Gelebilir!

Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan seçim ile birlikte özellikle yalan haber yaparak asparagas içerikler üreten siteler yönelik farklı alanlara yönlendirilmiş yaptırımlara başlanacağı belirtildi. Pek ki bu sitelerin bilhassa reklam çalışmaları ile ön plana çıkması kullanıcıların daha artı sitelere antre yapmasını sağlarken bu da site üzerinden gelir elde edilmesini sağlıyor. Paylaşılan yalan ve asparagas haberlerin uyarı çekmesi bu sitelerin daha fazla ön planda olmasını sağlarken bu müşteri yanıltıcı içeriklerin yayınlandığı internet sitelerinin Google üzerinden reklam yapamayacağı ve ulaşılamayacağı belirtildi.

Facebook Da Taarruzda

Diğer Taraftan Facebook platformu üzerinden yapılan çalışmalarda da bu müşteri içeriklerin paylaşılmaması ve reklam çalışması yapmaması amaçlanıyor. Bu açıdan sunulacak buluş ile birlikte bundan böyle asparagas haberlerin de önüne geçilebilecek. Facebook ve Google gibi dünya devleri tarafından başlatılan bu kampanya kısa süre içerisinde yüksek oranlarda alaka görürken kullanıcıların bundan sonraki işlem içerisinde asparagas haber yapma konusunda daha titiz davranması gerekiyor.

Google tarafından yapılacak çalışmalarda sitelerin arama sonuçlarından çıkartılması ve cinayet alabilmesi deha mümkün. Bu açıdan sitenin herhangi bir şekilde zarar görmemesi namına site sahiplerinin haber ve içerik politikalarını gözden geçirmesi gerekiyor. Facebook ve Google tarafından yapılacak çalışmalar ile birlikte sosyal ağlar ve arama motorlarından yalan haberlerin sunulması büyük oranda engellenmiş olacak. Bu bakımdan da yapılan araştırmalar dünya genelinde oldukça ilgi çekiyor.

Bu yazı senden önce 123 kez okundu.

Yorum Yap