Advertising
İnternet 27 Kasım 2016, 15:13
Sahte Google Bölge Adına Dikkat!

Sahte Google Bölge Adına Dikkat!

Özellikle ABD’de yapılan seçimlerde önemli bir şekilde piyasaya sızdırılan ve kısa zaman içerisinde yüksek giriş almayı başaran sahte site, Google’a girmek isteyen kişiler için korkutma oluşturuyor. Bilhassa domain bölümünde yer alan URL, Google’dan farksız olarak görülürken kişiler site üzerinden yapacakları işlemlerde tehlikeye açık bir durumda kalıyor.

Karanlık Bir Çukur!

Epeyce garip bir şekilde sunulan sitede kişilerin ufak bir ihmali önemli zararlara yol açabilir. Google adının yazılışında G yerine özel bir karaktere yer verilirken, bu G yerine minik bir özel karakterin kullanılması bu konuda sorunun başlangıcı oluyor. Özellikle Google Analytics’te dikkat çeken ve kısa zaman içerisinde fark edilen bu şart böylece fazla siteye de sahte yönlendirmeler gönderiyor.

Unicode 0262 olarak adlandırılan özel kişilik ile birlikte oluşturulan web sitesi diğer popüler siteler için de aslında fena bir örnek yaratmış durumda.  Spam amacı içeren bu siteye giriş yapılmaması önerilirken, sitenin şu an için nasıl bir hasar verdiği de tespit edilebilmiş değil. Bu bakımdan şahısların girişlerinde fazla farklı sorunlar ile karşılaşabilmesi mümkün. 

Bu yazı senden önce 169 kez okundu.

Yorum Yap