Advertising
İnternet 28 Kasım 2016, 11:23
Sabahtan Kalkar Kalkmaz İnternet Açılıyor!

Sabahtan Kalkar Kalkmaz İnternet Açılıyor!

Son dönemlerde mobil internet kullanımları daha da yaygınlaşırken, mobil kullanımın kolaylığı internetin her yerde el aşağı olmasını sağlıyor. Türkiye’de Yeni Medya Eğilimleri Araştırması adı aşağı yapılan incelemede Türkiye’deki internet kullanımları ile ilgili ayrıntı ortaya çıkarılırken bundan böyle bilgisayarlar yerine cep telefonlarının kullanılmaya başlandığı ve sabahtan kalkar kalkmaz birincil işin internetin yoklama edilmesi olduğu belirtildi.

Görüntülü Görüşmeler Yapılıyor

Bir De bu koşul yalnızca gençler arasında geçerli değil. Zeki telefon kullanan orta yaş ve ileri yaş grubunda da aynı durumlar laf konusu. Sosyal ağların ya da mail kontrolü yapan kişiler günün birincil saatinden itibaren bu işlemlerine başlıyor.  İletişimde özelikle internet üzerinden görüntülü röportaj yapmaya olanak karşılayan WhatsApp gibi uygulamaların daha ön planda olduğu belirtilirken bütün bu durum dahilinde online edinmek bundan böyle çok daha kayda değer.

800 Kişi Araştırmaya Katıldı

Araştırmaya 800 kişinin katılım gösterdiği belirtilirken katılımcıların yaş aralığı 16 ile 74 oldu. Araştırmaya göre sabahtan kalkan kişilerin 1 saat içerisinde internete antre yapma oranı yüzde 62. Yatmadan önceki 1 saat içerisinde de internetin yoklama edilmesi epeyce popüler. Bu konudaki oran ise yüzde 70.

Bazı önemli istatistikler ise şöyle;

Telefonla hitabe: Yüzde 64.3

sosyal ağ kullanımı: Yüzde 64.3

İnternet kullanımı: Yüzde 50.8

Online, görüntülü hitabe: Yüzde 16.8

Öteki fonksiyonlar: Yüzde 11.0

SMS: yüzde 6.9

Bu yazı senden önce 152 kez okundu.

Yorum Yap