Advertising
İnternet 28 Kasım 2016, 11:26
Profillerinizi Tek Dilekçe İle Silebilirsiniz

Profillerinizi Tek Dilekçe İle Silebilirsiniz

Arkadaşlık siteleri, sosyal ağ hesapları veya farklı alanlara yönlendirilmiş internet sitelerinde oluşturulan profiller birçok zaman kullanıcılar tarafından unutulurken bu sitelere açılan hesaplar Google gibi arama motorları ile yapılan aramalarda sonuçlar arasında yer alabiliyor. Geçmişini silmek isteyen ve bu sitelerdeki üyeliklerini tamamen iptal etmek isteyen şahısların bir bir tüm sitelerde bu işlemi yapması olası olmazken birçok site silme işlemlerinde farklı prosedürleri uyguladığı için hesapların silinmesine engel olabiliyor.

Özel Yazılım Geliştirildi

İsveç’te yazılımcılar göre geliştirilen yeni bir kullanım ise kişilerin internetteki profillerini silmesinde büyük bir refah sağlıyor. Yapılan açıklamalarda kişilerin uygulamayı kullanırken Google hesabı ile oturum açması ve Google hesabı ile ilişkili olan bütün üyelikleri silebildiği belirtildi. Geliştirilen bu yöntem kullanıcıların tek bir başvuru ve ara yüz üzerinden profillerini görüntüleme ve denetim altına almasını sağlarken bilhassa istenen servislerin bir bir seçilerek silinebilmesi de epeyce kolaylık sağlıyor.

İsteyen kişilerin tüm hesaplarını deha bu sistem ile silebilmesi mümkün. Bu bakımdan özellikle profillerini silmek isteyen şahısların internet üzerinden ücretsiz bir şekilde sunulan hizmetten yararlanması yeterli olacak. İlgili internet sitesine giriş yerine getirmek için altında bulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz;

KULLANIM SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ 

Bu yazı senden önce 147 kez okundu.

Yorum Yap