Advertising
İnternet 30 Kasım 2016, 02:41
Microsoft Teams iş ortamında Slack’i yenme hedefiyle faaliyete geçiyor

Microsoft Teams iş ortamında Slack’i yenme hedefiyle faaliyete geçiyor

microsoft teams

En kayda değer nokta Microsoft’un Teams’i Microsoft servislerinin ötesine nasıl taşıyacağı olacaktır. Slack, üçüncü taraf servisleri entegre etme noktasında iyi meslek çıkarıyor. görünürde, Microsoft’un da benzer planları bulunuyor. Öteki bulut servisleriyle entegre edilecek sekmeler, bunun yanı sıra özel kanallar veya sohbetler içinde özelleştirilmiş anketler oluşturabilirsiniz. Ayrıca Microsoft Teams’i herkese açık başvuru programlama arayüzleri ve kendi sohbet robotu çatısıyla da genişletmek istiyor.

Microsoft düzenlediği tanıtım etkinliğinde Twitter entegrasyonlarını misal olarak gösterdi. Kayıtlı Twitter hesaplarından alınan mesajları sohbet odalarına yollamak, bunun yanı sıra seri şekilde anketler meydana getirmek veya eğlenceli içerikleri doğrudan paylaşmak olası oluyor. Microsoft’un Skype servisiyle yapılan entegrasyon da ilgi çekici; sohbet odası üyeleri projeler için ya da seri sohbet için görüntülü görüşmelere kısa süreliğine katılıp çıkabiliyor.

Microsoft, 181 ülkede ve 18 öbür dilde, Office 365 müşterilerine Microsoft Teams servisini ön izleme imkanı sunuyor. Şirket Microsoft Teams’i bütün Office 365 Business ve Enterprise paketlerine eklemeyi planlıyor. Servisin 2017’nin başlarında çoğunlukla sunulması bekleniyor. Ayrıca yazılım devi geliştirici ön izleme programını da başlattı. Gelecek yılın başında, 150 entegrasyonun, 70 konnektör ve 85 bot ile birlikte faaliyete geçmesi planlanıyor.

KAYNAK

OFFICE

Bu yazı senden önce 168 kez okundu.

Yorum Yap