Advertising
İnternet 27 Kasım 2016, 15:13
İnternet Hızlanıyor

İnternet Hızlanıyor

Türk Telekom upload hızlarını artırmak için çalışma yapıyor

Türk Telekom, yıllanmaya başlayan ADSL altyapısını yenileyerek, kullanıcılarını daha seri upload ve download hızlarına kavuşturmaya hazırlanıyor
Barselona’da gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi 2015 organizasyonu, sadece akıllı telefon ve tablet gibi son tüketiciye yönelik ürünlerin sergilendiği bir etkinlikten ibaret yok. MWC 2015 bünyesinde, Türk internet kullanıcısını fazla yakından ilgilendiren teknoloji toplantıları da gerçekleştiriliyor. Bu toplantılar aralarında, en çok dikkat çekenlerden biri de, Türk Telekom’a aitti.

Türk Telekom Kurumsal Iş Birimi CEO’su Mehmet Ali Akarca, düzenlenen basın toplantısında Türkiye’deki mevcut ADSL temas altyapısının modernizasyona ihtiyaç duyduğuna değindi. Mevcut ADSL bağlantı ağının Türk internet kullanıcısının ihtiyaçlarını karşılamakta zorlandığının farkında olduklarını gösteren Akarca, vatandaşlarımızı düşük yükleme hızlarından kurtaracak çözümler üzerinde çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Türk Telekom, ADSL’in kısıtlı upload oranlarını Fiber internet bağlantı teknolojisini daha geniş kitlelere sunarak çözmek istiyor. Umarız Fiber İnternetin yaygınlaşma hızı daha da artar.

Bu yazı senden önce 153 kez okundu.

Yorum Yap