Advertising
İnternet 27 Kasım 2016, 15:13
Hillary Virüsüne Dikkat!

Hillary Virüsüne Dikkat!

Bilhassa Amerika Birleşmiş Devletleri’nde yapılan seçimler ile birlikte internette dolaşmaya başlayan Hillary virüsü kısa vakit içerisinde milyonlarca cihaza ulaşmayı başardı. Türkiye’de de görülmeye başlanan bu virüs kişiler ayrım etmeden hesabına antre yapmayı başarırken böylece ele geçirilen hesaptan da öteki kişilere sıçrayabiliyor.

Uzmanlar Uyarıyor

Siber emniyet uzmanları tarafından yapılan açıklamalarda cep telefonu ya da bilgisayarlara sızan bu virüsün fazla güvenli olmayan olduğu ve önemli veri kayıplarına yol açabileceği belirtildi. Bu bakımdan Facebook, WhatsApp ve Twitter gibi bütün sosyal medya sitelerinde kullanıcıların bu virüs türüne aleyhinde dikkatli olması gerekiyor. Özellikle Hillary dansları gibi bambaşka isimler ile adlandırılan bu virüs türünde şahısların içerikleri açarken tedbirli olması ve güvenilmeyen kaynaklardaki içerikleri hiçbir şekilde açılmaması isteniyor. Cihazlara veya sosyal ağ hesaplarına bulaşan Hillary  virüsü cihazları ya da hesapları zahmetsizce teftiş altına alabiliyor.

Cihaz kontrolü eline aldığı gibi tüm kılavuz ya da arkadaş listesini de erişim sağlayabilen virüs böylece bulaştığı süratli her cihaz ile birlikte milyonlarca kişiye varmak imkanı da elde edebiliyor. Bu bakımdan seçimler ve arkasında en fazla konuşulan konulardan bir adam başına Hillary olurken kullanıcıların bu yoğun gündemden tıkladığı linklere ve açtığı uygulamalara dikkat etmesi gerekiyor.

Bu yazı senden önce 88 kez okundu.

Yorum Yap