Advertising
İnternet 27 Kasım 2016, 15:13
Google Play Store'de Tasarım Değişiyor!

Google Play Store’de Tasarım Değişiyor!

Google Pixel modellerinin piyasaya sunulmasının peşinde özelikle tasarım anlamında öbür şartların değişmesi yapılmaya başlandı. Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen son bilgilerde Google Play Store üstünde yapılacak tasarım değişiklikleri ile Google Play’in Pixel ile düzenli olmasının sağlanacağı belirtildi.

Ekran Görüntüleri Paylaşıldı

Yeni Google Play Store için ekran görüntüleri de paylaşılmış durumda. Deneme versiyonlarında kullanıcıların test etmesi nedeniyle hazırlanan Google Play Store acilen sadece Amerika Birleşmiş Devletleri’nde denenebiliyor. Beta kaydı bulunan kullanıcılar tarafından kullanılabilecek bu yeni versiyon sayesinde çoktan yeni tasarımının görüntülenebilmesi olası durumda.

Tasarımı dışarıda performans açısından herhangi bir iyileştirmenin yapılıp yapılmayacağı bilinmezken arama çubuğunda yapılan yenilikler ön plana çıkarılmış. Tasarım açısından yapılacak şartların değişmesi ile birlikte kullanıcıların fazla daha başarılı ve alkış toplayan bir uygulamayı kullanması bekleniyor. bununla birlikte Google Play Store öncesinde tanıtımı gerçekleştirilen Google Pixel modellerinin beğenilmesi ve özellikle ara yüzünde seçim edilen tasarımların alaka çekmesi Google Play Store için de beklentileri arttırdı. Google tarafından yapılacak değişikliklerin kullanıcılar tarafından beğenilmesi halinde uygulama oranları ve geri dönüşler fazla daha artı olabilecek. Bu bakımdan tasarım değişikliği olarak sunulacak yeniliğin beğenilmesi epeyce kayda değer. 

Bu yazı senden önce 101 kez okundu.

Yorum Yap