Advertising
İnternet 27 Kasım 2016, 15:13
Google Arama Sonuçlarında Haberler Sekmesi Kaldırılıyor

Google Arama Sonuçlarında Haberler Sekmesi Kaldırılıyor

Google masaüstü kullanımlarında arama yapan kullanıcılara haberler sekmesini sunarken özellikle çabuk bir şekilde yayılan yalan haberlere ulaşılmasının önlenebilmesi ve Google arama sonuçlarında daha dürüst güvenilir kaynaklara ulaşılmasının sağlanması namına haberler sekmesinin kaldırılabileceği belirtildi.

Yalan Haberlere Karşısında Çaba Başladı

Haberler sekmesi web site yöneticilerinin ve kullanıcılar göre yoğun bir şekilde kullanılırken bu bölümde bulunan hatalı haberlere ulaşılmasını istemeyen Google, bu kapsamda önemli bir değişikliğe gidebilir.

Google Adsense’e üzerinden kazanç temin etmek isteyen böylece fazla haber sitesi yalan, spekülasyon ve aynı haberleri yaparken haberler bölümünde o kadar fazla yalan ve yanlış bilginin yer alması böylece sık görülen bu şart oldu. Google bilhassa Amerika Birleşmiş Devletleri’nde yapılan tercih ardından böylece maksat haline gelmişti.

Haberler Arkadaki Plana Atılacak

Yalan Yanlış haberlerin yayınlandığı haber sitelerinin kolay bir şekilde erişilmesi kullanıcıların bu konuda farklı bilgiler ve izlenimler elde etmesine niçin olurken haberler sekmesinin kaldırılmasıyla birlikte bu bölüme erişimin kapatılması bekleniyor. Arama mobil sayfada olduğu gibi kayda değer haberler bölümüne çevrilerek bu bölümde daha ciddi haber portallarına yer verilecek.

Bu değişikliğin ne dek etkin olacağı bilinmese de Google göre böyle bir değişikliğin yapılması en fazla site yöneticilerini vuracak.  

Bu yazı senden önce 149 kez okundu.

Yorum Yap