Advertising
İnternet 27 Kasım 2016, 15:13
Dolar App Store Fiyatlarını Arttıracak

Dolar App Store Fiyatlarını Arttıracak

Dolar bilhassa ABD’de yapılan seçimler sonrası çabuk bir şekilde artma gösterirken dolarda yaşanan artışlar nedeniyle kur üzerinden satışı gerçekleştirilen bütün ürünlerde de büyüme yaşanması bekleniyor. Bu durumun böylece çok farklı alanda sorun yaşatacak olması Türkiye’de önemli gündemlerden bir tanesinin Dolar olmasına niçin olurken App Store üzerinden Türk lirasıyla ile satılan ürünlerin fiyatlarında düzenlemeye gidileceği açıklandı.

Kur Hareketleri Fiyatları Vurdu

Belirli bir kur üzerinden yapılan hesaplamalarda bilhassa önümüzdeki dönemlerde doların 3 seviyelerinin daha üzerine çıkması sebebiyle 3 düzey üzerinden hesaplanması gerekecek. Önümüzdeki dönemlerde yapılacak olan yeni güncellemeyle birlikte fiyatlarda takriben 5 TL’ye varan bir çoğaltma bekleniyor.

Yapılan paylaşımlarda 7.99 TL üzerinden satılan ürünlerin 12.99 TL üzerinden satılmaya başlanacağı, 12.99 TL üzerinden satılan oyunların da 15.99 TL üzerinden satılacağı belirtildi. Bu bakımdan yeni kur üzerinden hesaplama yapılması arada önemli bir farkın oluşmasına neden olacak. Bu durum başlangıçta önemsiz gibi görünse de aralıksız App Store üzerinden alışveriş yapan kişiler için önemli bir handikap oluşturacak. Fiyatların daha da yükselecek olması kişilerin bu konuda daha yüksek maliyetleri karşılamasına niçin olacak.

Bu yazı senden önce 118 kez okundu.

Yorum Yap