Advertising
İnternet 27 Kasım 2016, 15:13
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2 sene bekleyelim 5G’ye geçelim

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2 sene bekleyelim 5G’ye geçelim

4G ihalesi için geri sayım sürerken Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan ihaleye “kırmızı kart” çıktı.

Türk Telekom’un 175. yıl dönümü etkinliğine katılan Erdoğan, “Buraya gelirken kısa bir brifing aldım. Gündemde 4G ihalesi var. Ama dünya 5G’yi konuşuyor. 4G’yle hiç vakit kaybetmeyelim. O vakit 3G’de 2 yıl daha sabredersek, 5G’ye geçeriz. Huysuz takdirde 4G’ye geçersek Türkiye çöplük haline döner” diye konuştu.

KOMÜNİSTLER BİLE ANLADI 

Türk Telekom’un 175. kuruluş yıldönümü için Ankara’da düzenlenen geceye eşi Emine Erdoğan’la birlikte katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, telekomünikasyon sektöründeki gelişmelere dikkat çekti. Türk Telekom’un özelleşme sürecinin uzun ve sancılı geçtiğini kaydeden Erdoğan, “2005’teki özelleştirmeden sonra kurumda yaşananlar ne denli doğru karar verdiğimizi gösterdi. Türk Telekom’un özelleşme sürecindeki eleştirilerin ne kadar haksız ve yanlış olduğunu da görüyoruz. Telekom, eskisi gibi atıl bir kamu kurumu olarak devam etseydi, böyle yatırım yapma imkanı olur muydu. Dünyanın ileri gelen komünistleri bile anladı, lakin bizimkiler anlamadı” diye konuştu.

GERİ DÜŞTÜNÜZ REKABETİ ARTIRIN

Turgut Özal’ın Türkiye’deki telekomünikasyon sektörünün gelişimi için kayda değer bir ad olduğunu belirten Erdoğan, telefonla iletişimin ayrıcalık halinden çıkmasının Özal döneminde olduğunu söyledi. 2023 hedefleri için de Türk Telekom’un manâlı bir destekçi olacağını öngördüğünü kaydeden Erdoğan, “Teknoloji geliştirme konusunda Türk Telekom’un fazla daha önde olacağına inanıyoruz. Bu ara rekabet halinde olduğu şirketten geri düşme hali var. Rekabeti artırın” dedi.

İNTERNETİ HİÇ OLMAYANA 2 YIL BEDAVA İNTERNET 

Türk Telekom YÖNETIM KURULU Başkanı Mohammed Hariri da, gecenin başında yaptığı kısa konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan’a desteklerinden nedeniyle teşekkür ederken; Türkiye’ye yatırım yapmayı Hariri ailesi olarak önemsediklerini söyledi. Türk Telekom CEO’su Rami Aslan ise bugüne değin yaptıkları yatırımları anlatarak, “Yatırıma ayrılan kaynakla 6 bin 500 okul yapı edilebilir, 16 bin kilometre yol yapılabilir, 3 Boğaziçi Köprüsü inşa edilebilirdi” dedi. 4G hizmetleri için Türk Telekom’un altyapısının kullanılacağını kaydeden Aslan, “4G hizmetleri için de hazırız. Ülkeye en zinde en nitelikli 4G’yi getirme sözü veriyoruz. 4G’de ne değin hazır olduğumuzu konuşuyoruz günlerdir. Buna bir gösterge olarak GSM şirketimiz Avea Türkiye’de sürat rekorunu kırdı. Önümüzdeki yıllarda daha da hızlanarak sözümüzü tutacağız. 5G teknolojisi için de şimdiden çalışmaya başladık. Türk Telekom 2023 hedeflerinin en büyük destekçisidir” diye konuştu. Aslan yeni bir kampanyaya da başladıklarını açıklayarak, “Daha önce hiç internet kullanmayanlara, 2 sene süreyle bedava internet vereceğiz. Amacımız sayısal farklılığı ortadan uyandırmak” dedi. 

DÜZYATAN ANLATTI

Türk Telekom’un 175. yıldönümü için düzenlenen gecede, Diriliş dizisinin başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan da Türk Telekom’un tarihini salonda bulunanlara sinevizyon eşliğinde anlattı.

Bu yazı senden önce 91 kez okundu.

Yorum Yap