Advertising
İnternet 27 Kasım 2016, 15:13
Cepte E-Elektrik Dönemi Başlıyor!

Cepte E-Elektrik Dönemi Başlıyor!

AKEDAŞ ve Elektrik Dağılma Hizmetleri Derneği göre müşterek bir şekilde yürütülen proje dahilinde elektrik abonelerinin yaşanacak elektrik kesintileri hakkında anlık bilgilendirilmesi ve böylece özellikle şahısların habersiz bir şekilde elektrik kesintileri yaşamaması amaçlanıyor. Konu ile ilgili mobil uygulama geliştirerek kullanılacak ve bu uygulamayı kullanan tüm kullanıcıların yaşanacak elektrik kesintilerinden farkında olan olabileceği belirtildi.

Elektrikte Yeni Dönem Başlatılacak

Faaliyete geçirilecek olan mobil tatbik Türkiye’de özellik elektrik kesintilerine karşı kullanıcıların veri almasını ve planlı kesintilere karşı tedbir almasını sağlayacağından nedeniyle büyük bir rahatlık getirecek. Uygulamanın Türkiye’nin 81 ilini kapsayacağı belirtilirken 970 ilçe için yapılacak hizmetler tamamen elektrik kesintilerinin evvelden basit bir şekilde öğrenileceği belirtildi.

Bedava bir şekilde kullanıma sunulacak bu uygulama tatbik marketlerden indirilerek kullanılabilir. Ilk Olarak hizmet verilecek olan alan sayısı kısıtlanmış olsa da önümüzdeki süreçte yapılacak yeni güncellemeler ile Türkiye’nin her noktasında bu özelliklerin kullanılması bekleniyor. Bu açıdan kullanıcıların büyük bir ihtiyacını karşılayacak olan uygulamalar piyasaya sunulduktan sonra kısa zaman içerisinde yüksek kullanıcı sayısına ulaşabilir durumda. Yapılan basın tanıtımlarında özellikle elektrik kesintileri nedeniyle vatandaşların oldukça zorlandığı ve bu konuda önceden haber verilerek sorun yaşanmasının önlenmeye çalışılacağı ifade edildi.  

Bu yazı senden önce 100 kez okundu.

Yorum Yap