Advertising
İnternet 11 Ocak 2017, 11:11
Apple Consumer Reports ’u yeni MacBook Pro ’nun pilini bir kez daha testten geçirmeye ikna etti

Apple Consumer Reports ’u yeni MacBook Pro ’nun pilini bir kez daha testten geçirmeye ikna etti

Yeni MacBook Pro Consumer Reports kadar test edildiğinde pil ömrü konusunda ortaya çıkan sonuç öyle çok kişiyi şaşırtmıştı. Üç ayrı MacBook Pro ’yu deneme eden şirket, yeni dizüstü bilgisayarın batarya ömrünün 3 saat 45 dakika ila 19 saat arasında değiştiği sonucuna varmıştı. Bu sonuca fazlasıyla şaşıranlardan birisi de Apple olmuştu. Vakit kaybetmeden Consumer Reports ile temasa geçen şirket, organizasyonu ikinci bir test gerçekleştirmeye ikna etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Apple MacBook Pro 2016 İncelemesi

Consumer Reports tarafından yapılan açıklamada, deneme yöntemleri arasında tarayıcının ön belleğinin kapatılmasının da bulunduğu ve bunun da yazılımsal bir açığı tetiklemiş olabileceği belirtildi. Apple ’ın yeni dizüstü bilgisayarını bir defa daha deneme edeceğini ifade eden Consumer Reports, bulgularını kamuoyuyla paylaşacak.

Apple ’dan yapılan açıklamada ise laf konusu açığın farkına varılmasının güç olduğuna uyarı çekildi. Şirket, söz konusu açığın sadece geliştirici ayarlarından Safari ’nin tarayıcı ön belleği kapatıldığı takdirde ortaya çıktığının da altını çizdi.

Yeni MacBook Pro alışılagelmiş kullanıcı koşullarıyla bir defa daha test edilecek

Apple, bahsi geçen ayar değişikliğinden sonradan yapılan testte alınan sonuçların reel değerleri vermeyeceğini vurguladı. Şirket, Consumer Reports ’un da standart kullanıcı ayarlarıyla MacBook Pro ’nun pil ömrü konusunda daha sürekli sonuçlar aldığını açıkladı. Apple, Consumer Reports ’a testi tekrarlamayı kabul ettiği için teşekkür etmeyi de atlamadı.

Apple, macOS Sierra için yayınladığı beta sürümüyle ilk testte batarya ömrü hakkında aykırı sonuçlar alınmasına sebep olan açığın düzeltildiğini belirtmeyi de ihmalkârlık etmedi.

KAYNAK

RECODE

Bu yazı senden önce 117 kez okundu.

Yorum Yap