Advertising
İnternet 27 Kasım 2016, 15:13
Android Google Play Mi Yahut iOS App Store Mi Daha İyi?

Android Google Play Mi Yahut iOS App Store Mi Daha İyi?

Dünya genelinde en fazla kullanılan iki işletim sistemi olan Android ve iOS bu bakımdan kendi alanlarında oldukça gösterişli ve dinç.

Başvuru Formu Sayılarında Durum Ne?

Yapılan karşılaştırmalar başlangıçta kullanım sayısı üstüne yapılırken Google Play Store’de 2.2 milyon uygulamanın bulunduğu belirtildi. iOS’ta ise bu sayı 2 milyon ile sınırlandırıldı. Kullanım sayısına bakıldığında bilhassa başvuru sayısı olarak Google Play Store dünya genelinde lider durumda. 2 milyon başvuru formu sayısı ile App Store Google Play’in arkasından ikinci sırada yer alıyor.

Artışta Fazla Fark Değil

2008 yılında piyasaya sunulan App Store 8 takvim bir süre içerisinde iki milyonluk bir başvuru formu sayısına ulaşmış durumda. Bir De içeriğin yüzde 23’lük bir bölümü oyunlardan oluşuyor. Android cephesinde ise 2016 Haziran ayı itibariyle 2.2 milyon barajı geçirilmiş durumda. Ama çoğalma konusunda 2 başvuru mağazasının birbirine aleyhinde net bir üstünlüğü bulunmuyor.

Bir De App Store için öbür bir durumdan da bahsetmek muhtemel. Böylece oysa Google Play Store üzerinden dilekçe yayınlamak çok daha basit. Birazcık daha kapalı kutu biçiminde olan App Store için güvenlik daha ön planda. Bu bakımdan Apple mağazasına başvuru eklemek isteyen şahısların o kadar fazla ayrı kriteri yerine getirmesi gerekirken yayına alınacak uygulamalar için de fazla bambaşka testler yapılıyor. Bu bakımdan emniyet denildiğinde de ön plana çıkmayı başaran App Store oluyor.

Bu yazı senden önce 132 kez okundu.

Yorum Yap