Advertising
Giyilebilir 9 Ocak 2017, 08:57
Sony PlayStation VR Türkiye’ye Geliyor!

Sony PlayStation VR Türkiye’ye Geliyor!

Sony PlayStation VR Türkiye ye Geliyor

Uzun zamandan beri teknoloji dünyasının yakından peşine düşüp takip ettiği gelişmelerden bir tanesi Sony tarafından geliştirilen PlayStation gerçeklik başlığı olurken, yeni cihaz için Türkiye’deki satış süreci de resmi olarak başlatıldı. Yapılan açıklamalarda kullanıcıların yetkili satmak merkezlerinden yeni ürünü satın alabileceği belirtilirken 24 Ocak tarihi itibariyle kullanıcılar PlayStation ile düzenli olan bu yeni hakikat gözlüğünü kullanabilecek.

PlayStation VR Hangi Cihazlarda Kullanılacak?

Yapılan açıklamalarda özellikle ürünün PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro modelleri için geçerli olduğu ve böylece kullanıcıların satın alma esnasında bu kısıtlamaya dikkat etmesi gerektiği belirtildi. Tüm PlayStation modelleriyle ahenkli olmayacağından nedeniyle kullanıcılar sadece destek verilen cihazlarda bu özel başlığı kullanabilecek.

PlayStation VR Tasarımı Beğenildi

Tasarım noktasında da oldukça başarılı bulunan aygıt, oval tasarımı ve renkleriyle epeyce beğeni topladı. Bundan Başka 1920 x 1080 çözünürlüğünün de desteklenmesi fazla daha kaliteli bir bakış elde edilmesini sağlıyor.

100 derecelik bir görüş alanı yer alan PlayStation VR, 3D ses teknolojisi bir uçtan bir uca oyunun hem görüntüsünü hem de sesinin daha iyi hissedilmesini sağlıyor. 2016 yılının son aylarında böylece fazla farklı Avrupa ülkesinde satışa sunulan aygıt Türkiye’deki satış tarihi de yapılan resmi açıklamalarla netlik kazandı.

24 Aralık tarihi itibariyle Türkiye’de de yeni bir dönem başlatacak olan Sony, bu açıdan oldukça manâlı bir gelişme sunuyor.

Bu yazı senden önce 129 kez okundu.

Yorum Yap