Advertising
Giyilebilir 28 Kasım 2016, 14:08
Sanal Gerçeklik Pazarı Büyüyor

Sanal Gerçeklik Pazarı Büyüyor

Sanal gerçeklik son dönemlerde daha artı kullanıcının ilgisini çekmeyi başarırken geliştirilen yeni sistemler performans ve gösterme kalitesi açısından çok daha başarılı. Bu bakımdan önümüzdeki yıllarda daha artı alaka gösterilmesi beklenen sanal realite pazarı için 2017 yılına dair önemli analizler yapıldı.

Hangi Marka Öne Çıkacak?

2017 yılında özellikle Oculus ve Sony’nin sanal hakikat başlığı konusunda yüksek satmak rakamlarına ulaşacağı belirtilirken HTC’nin her ne kadar başarılı bir cihaza sahip olsa da yüksek etiket fiyatı nedeniyle markaların gerisinde kalacağı belirtildi. Böylece ki acilen piyasada bulunan sanal realite başlıklarının fiyatları şu şekilde;

Oculus Rift 599 dolar

HTC Vive 799 dolar

Sony PlayStation VR 399 dolar

Görüldüğü gibi en yüksek fiyat HTC tarafından sunulurken yaklaşık yüzde 50 oranında yüksek bir fiyat belirlenmiş durumda. Cihazlar arasında çok büyük farklar bulunurken satışlarda HTC bugüne dek da öteki rakiplerine aleyhinde geride kaldı. Bu sene toplam gelirlerinin yalnızca yüzde 12’sinin sanal realite başlıklarından elde edilse de HTC bu konuda daha yüksek rakamlara ulaşabilecek kapasitedeydi. Piyasadaki son duruma bakıldığında ise Sony Playstation VR ön planda duruyor. 2016 yılı itibari ile oluşan tablo doğrultusunda 2017 yılında da Sony’nin lider durumda olması bekleniyor.  

Bu yazı senden önce 175 kez okundu.

Yorum Yap