Advertising
Giyilebilir 1 Aralık 2016, 23:08
Google Glass Ivedi Tıp Teknisyenlerine Takviye Edecek

Google Glass Ivedi Tıp Teknisyenlerine Takviye Edecek

Google Glass’ın temel amaçlarından birinin yerine getirilmesi nedeniyle Ivedi Tıp Teknisyenleri (EMT) ve paramedics olarak görev yapan kişilere gözlük üzerinden yardım verilecek. 

Üniversitede Deneniyor!

Massachusetts Üniversitesi Tıp Fakültesi (UMMS), Google Glass’ın denendiği ve mükemmel sonuçların alındığı kurumlardan birisi olurken burada alınan sonuçlar öbür bölgelerde de Google Glass kullanılmöası konusunda teşvik edici oldu. UMMS, acil değerlendirmeleri arzetmek namına dahası Bu yıl sonuna içten özel bir etkinlik de organize edecek. Üniversite hem, hastaları bulmaya ve hangilerinin en ivedi yardıma ihtiyacı olduğunun belirlenmesi namına da Google Glass’ta ısı sensörlerini kullanacak.

Stanford Üniversitesi De Kullanılıyor!

Gözlüğün kullanıldığı diğer bir yer Stanford Üniversitesi. Stanford Üniversitesi otizmli çocuklara yardım etmek için Google Glass’ı tercih etmiş durumda ve Otizm Glass Projesi kapsamında yüz ifadeleri gözlük ile yorumlanıyor ve özel yüz tanınma yazılımının kullanımı ailelere öğretilerek otizmli çocukların ihtiyaçlarının daha iyi bir şekilde giderilmesi amaçlanıyor. 

Google Hayata Dokunuyor

Arama motoru devi 18 yıllık bir süreyi tamamlarken bu yeni yılı kutlamalar ile duyuruyor. Özellikle dünya çapında dağıtılmış partilere ev sahipliği yapan Google Google Glass için artık daha ümit verici. Pek fazla özel etkinlikte de Google Glass için öbür bir parantez açıldı. 

Bu yazı senden önce 167 kez okundu.

Yorum Yap