Advertising
Giyilebilir 4 Ocak 2017, 07:13
Google Daydream İle Fark Yaratabilecek Mi?

Google Daydream İle Fark Yaratabilecek Mi?

Google Daydream İle Fark Yaratabilecek Mi

Google’ın geliştirdiği sanal realite başlığı Daydream View adında. Daydream uygulamasını çalıştırabilen tüm telefonlarda Daydream kullanılabilecek. Ilk Kez yeni Pixel telefonlar olmak üzere Daydream uyumlu cihazlarda bu deneyim yaşanabilecek. Oysa Pixel XL’in yüksek çözünürlüğü Daydream deneyimi için daha ideal. Daydream View, Kasım ayında Amerika’da 119 dolar fiyatla görüldü ve bu fiyatla birlikte Samsung Gear VR’dan daha ucuz olduğunu gösterdi.

Kumaşla Dolgun!

. Ürünün ilginç yanı, adeta tümü plastik olan rakiplerinin aksine, daha sıcacık bir tatbik için kumaşla kaplanmış olması.

Tüm VR Cihazlara Göre Öbür!

Hafif ve nefes bölge bu bez sökülüp yıkanabiliyor. Koyu gri, açık gri ve bordo elde etmek üzere üç renk seçeneği olacak. Bir öteki zekice tasarım özelliği de kullanmadığınız zamanlarda uzaktan kumandanın başlığa iliştirilebilmesi. Uzaktan kumanda, telefonunuzu uzak teftiş etmenizi ve menülerde dolaşmanızı, oyun oynamanızı ve hatta Google Street Vievv’da rahatlıkla dolaşmanızı sağlıyor. Daydream View, özellikle oyun ve video alanlarında öne çıkıyor. Başlığı kullanarak bütün YouTube kataloguna sanal realite modunda ulaşabiliyorsunuz. Standart videoları “sinema salonunda izliyormuş gibi” oluyorsunuz fakat asıl dikkat çeken 360 derece videolar. Google’ın gösterdiği bir örnek, Daydream View ile bir müzede gezerken dinozorların canlanması üzerine kurulu.

Google En İyisi Olabilecek Mi?

Daydream View elbette Oculus Rift ve HTC Vive gibi üstteki düzey bir sanal gerçeklik başlığı yok; tersine, daha yerinde fiyatlı ürünlerin cirit attığı mobil VR alanının en iyisi olmak istiyor. Başarılı olması da fazla muhtemel.

Bu yazı senden önce 194 kez okundu.

Yorum Yap