Advertising
Giyilebilir 10 Ocak 2017, 10:01
Apple AR Gözlüğüyle 2018'de Gelecek

Apple AR Gözlüğüyle 2018’de Gelecek

Apple AR Gözlüğüyle 2018 de Gelecek

Scoble göre yapılan paylaşımlarda Apple’ın önümüzdeki yıl çift arttırılmış hakikat gözlüğü üstünde çalışmakta olduğu belirtildi. Apple geçmişte AR ile ilgilendiğini açık bir şekilde gösterdi. CEO Tim Cook teknolojiyi birdenbire pozitif kez dile getirerek açıklamalarına dahil ederken şirketin ne vakit veya nasıl bir antre oluşturacağı konusunda detayları şu an için bilmiyoruz.

Cook ’tan Kayda Değer Mesajlar Geldi

Cook geçtiğimiz sene bir konferansta yaptığı açıklamada, “Uzun vadede AR üzerinde müşterilerimiz için şahane şeyler sunacağız” derken aslında AR gözlüğü konusunda da birincil ipuçlarını sunmuştu. Bu koşul doğrusu Apple adına ticari fırsat ve bu bakımdan yüksek yatırımlar ile birlikte etkileyici bir girişin yapılması bekleniyor.

Kuo Böylece Kesin Yok!

Kasım ayında analist Ming-Chi Kuo kadar yapılan değerlendirmelerde ise Apple’ın önümüzdeki aylarda AR çözümüne doğru adım atmasının ve bağımsız bir sistemi sunmasının kısa vadede olmayacağı belirtildi. Kuo ’ya kadar bunun için en düşük bir ila iki yıl gerekiyor.

tamamen Apple’ın AR kulaklık setinin hangi türde olacağı bilinmiyor. Bugüne kadarki en iyi dijital veri katman olarak tanımlanan AR teknolojisi, kullanıcıların iOS ve Apple TV gibi mevcut platformlarla etkileşim içerisine girebilir. Dahası Kuo göre yapılan tahminlerde, AR’ın Apple’ın otomobil projesinde deha yer alabileceği söyleniyor. 

Bu yazı senden önce 147 kez okundu.

Yorum Yap