Advertising
Giyilebilir 9 Ocak 2017, 08:56

Alkol Oranı Bilek Bandıyla Peşine Düşüp Takip Edilecek

Alkol Oranı Bilek Bandıyla Takip Edilecek

Milo Sensor göre geliştirilen yeni bileklik, kişilerin alkol oranlarını takip etmesini sağlıyor. Geliştirilen yeni mahsul vücuttaki tere dayalı olarak dağıtılmış kimyasalları algılayan ve tahlil edebilen bir sisteme sahip. Giyilebilir sensörler tarafından gerçekleştirilen bu analizler sonrasında ise kişilerin alkol oranı kolay bir şekilde belirlenebiliyor.

Içki Oranı Takip Edilecek!

Yeni giyilebilir bileklikte amaç, kullanıcının alkol seviyesinin sürekli olarak izlenmesi. Bu sayede bileklik kullanıcıları içki kullanımlarında daha dengeli bir şekilde gidebiliyor ya da şahısların belirli bir seviyeyi gördükten sonradan içkiye ara vermesi sağlanabiliyor.

Şirket, CES’e kadar dar bir şekilde çalışmalarını sürdürürken, CES ’te yapılan tanıtımın arkasında bileklik resmiyet kazandı ve tüm dünyada kısa vakit içerisinde fark yarattı.

Şahısların içki oranını bileklik üzerinden takip edebilecek olması, çoğu kişi için çekici bir nokta. Pek fakat içilen içkiler sonucunda alkol oranının ne kadar olacağını varsayım edebilmek fazla basit yok. Bu bakımdan giyilebilir bir teknoloji ile fazla içki tüketimi sebebiyle yaşanacak sorunlar önlenebilir. Bu bakımdan ürünün piyasada ilgi görmesi bekleniyor. 

Bileklik Fiyatı Ne Değin?

Milo Algılayıcı göre üretimi gerçekleştirilecek özel ürünlerin etiket fiyatları net olarak belirtilmese de yapılan tahminler cihazların 100 ile 150 Dolar arasındaki bir fiyat ile satılacağı yönünde. 

Bu yazı senden önce 106 kez okundu.

Yorum Yap