Advertising
Donanım 29 Kasım 2016, 23:37
ZTE Project CSX telefonunun ismini destekçilerin belirlemesini istiyor

ZTE Project CSX telefonunun ismini destekçilerin belirlemesini istiyor

ZTE, bir sonraki yeniliğini gelen fikirler doğrultusunda şekillendirmeyi sürdürüyor. Geçtiğimiz ay itibarıyla “Project CSX” ya da “Crowd Source X” adıyla anılan kampanyasının kapılarını kapatan şirket, bu kampanya çerçevesinde tasarladığı cihazı CES 2017’de gözler önüne çıkarmayı planlıyor. Geliştirilen fikrin çoktan hakiki tasarım ve üretim aşamasına geçmesi gerekse de, süreçte halen yarım kalmış bazı aşamalar bulunuyor. Telefona demin gerçek bir isim verilmemesi bu tamamlanmayan aşamalar aralarında ön plana çıkıyor. ZTE, bu konuda da kampanyanın destekçilerinden yardım bekliyor.

ZTE, özellikle ABD pazarında daha büyük bir etki oluşturmak namına bu sıra dışı kampanyayı hazırladı. Şirket, Project CSX ile kendine özgü, sıra dışı, gösterişli oysa bir yana da uygulanabilir fikirleri birlikte sunmak istiyor. Telefonun önümüzdeki yıl piyasaya çıkması planlanıyor. Herkese açık oy ya da anket süreçlerinin yönetimiyle haşır neşir olanlar, ZTE’nin giriştiği işin zorluğuna uyarı çekiyor.

Üç ay süren kampanyanın arkasında ortaya son derece garip bir aygıt çıkmıştı. Kullanıcıların göz hareketlerini takip edebilen ve genel olarak düşey olarak her zemine yapışabilen bir telefon. Telefon, havalı görüntüsüyle ortalama kullanıcılara, sunduğu garip özellikler ile de maddesel bakımından engelleri bulunanlara hitap etme potansiyeli taşıyor. Bu da cihazın pazarlanabilirliğini artırıyor.

ZTE Project CSX yerine daha akılda daimi bir isim arıyor

Fakat ZTE Project CSX isminin öyle de pazarlanabilir olmadığı bir reel. Bu da şirketin telefon için başka bir ad bulgu isteğini anlaşılması mümkün kılıyor. Çinli üretici, bunun için tekrar kamuoyunun fikirlerine başvuruyor. 5 Aralık tarihine kadar sürecek ad belirleme yarışmasında şu lahza için “ZTE Enki” ismi ön plana çıkıyor. Kazanan ismi öneren kişiye, ZTE kadar 250 dolarlık bir hediye çeki hediye edilecek.

KAYNAK

ZTE

Bu yazı senden önce 163 kez okundu.

Yorum Yap