Advertising
Donanım 29 Kasım 2016, 02:32
Windows 10 VR En Az Sistem Gereksinimleri Ne?

Windows 10 VR En Az Sistem Gereksinimleri Ne?

Dünyanın en fazla tercih edilen işletim sistemlerinden bir parça başına Windows 10’da kullanılacak sanal başlıklar için sistem gereksinimleri açıklandı. Bilhassa Windows 10 için yeni bir güncellemenin sunulacağı belirtilirken bu güncellemeyi alan bütün cihazlardan kişiler VR başlık kullanabilecek. Diğer Taraftan konu ile ilgili geliştirilen özel bir vasıta sistemin tatmin edici olup olmadığının da deneme edilmesini sağlıyor.

Test Aracı Geliştirildi

Bu Nedenle kullanıcılar başlangıçta cihazların uyumluluk noktasındaki durumunu denetim edebilecek ve ardından cihaz için sipariş verilebilecek. Yapılan açıklamalarda sistem gereksinimlerini için ise talimat şöyle;

4GB RAM

DirectX 12 destekli grafik işlemci

4 çekirdekli işlemci (hyperthreading destekli çift çekirdekli işlemciler dahil)

USB 3.0 port

Sistem gereksinimlerine bakıldığında kullanıcıların çok fazla güçlük yaşamayacağı görünüyor. Lakin bilhassa akıcı ve sorunsuz bir VR deneyimi için daha yüksek özelliklere sahip sistemlerde kullanılması öneriliyor. Bu bakımdan kişilerin asgari sistem gereksinimleri düşük olmasına karşın iyi bir performans sunabilecek bir sistem kullanması öneriliyor. Yapılacak güncelleme ardından ahenkli bilgisayarlarda sanal gerçeklik deneyimi çok daha iyi bir şekilde yaşanabilecek.

Bu yazı senden önce 187 kez okundu.

Yorum Yap