Advertising
Donanım 30 Kasım 2016, 15:36
Surface Studio parçalarına ayrıldı!

Surface Studio parçalarına ayrıldı!

Microsoft’un büyük alaka toplamayı başaran tümü bir arada bilgisayarı Surface Studio parçalarına ayrılmaktan kaçamadı. Bu operasyon sürpriz bir donanımı da ortaya çıkarmış durumda.

Microsoft Surface Studio stokları tükendi!

Microsoft, yoğun alaka gören ilk tümü bir arada bilgisayarı Surface Studio’nun bu yıl…

Surface Studio bilgisayarın tamir edilebilirlik durumu ne?

Microsoft yapımı birincil masaüstü bilgisayar olan Surface Studio tam bir Apple iMac rakibi olarak karşımıza çıktı. Epeyce dinç donanımıyla bilhassa tasarımcıların göz bebeği olması beklenilen 28 inç PixelSense ekrana sahip bilgisayar, o kadar beğenildi oysa bir anda stoklarda kalmadı. öte yandan iFixit ekibi, Microsoft Surface Studio’yu tamir edilebilirlik testi için ofisinde misafir etmeyi ihmalkârlık etmedi.

Surface Studio’nun tamir edilebilirliğinin ise düşük olduğu söylenebilir. Ürün bu alanda 10 üzerinden 5 puan almış durumda. sırası gelmişken bu puanın Apple iMac 5K ile aynı olduğunu da not olarak düşelim. öte taraftan tabanı açmanın kolay olması ve SATA sabit disk ve M.2 SSD gibi bir takım modüler bileşenlerin ve ekranın zahmetsizce değiştirilebileceği ifade ediliyor.

diğer taraftan RAM, işlemci, GPU gibi bileşenlerin ise anakarta lehimlenmiş olduğu ve zahmetsizce değiştirilemeyeceği belirtilmekte. Bu sebeple kullanıcıların 8 GB seçeneğini seçim etmeden önce iki defa düşünmeleri öneriliyor.

Surface Studio içerisinde sürpriz ARM işlemci

iFixit’in Surface Studio’yu parçalarına ayırması sonucunda sıcacık bir ARM işlemciye rastlandı. Detaylandırırsak, Atmel ATSAMS70N21 32-bit ARM Cortex-M7 olan bu işlemcinin, PixelSense ekrana zorlama tahsis etmek amacıyla yerleştirildiği söyleniyor.

Takım tarafından bilhassa ekran arkasından oldukça artı donanımın yer aldığı belirtilirken, ARM işlemci birimi etrafında tabandan daha artı silikon gizlemenin yer aldığının altı çiziliyor.

:: Microsoft Surface Studio sahibi almak ister miydiniz?

SDN

Bu yazı senden önce 151 kez okundu.

Yorum Yap