Advertising
Donanım 5 Ocak 2017, 20:05
Samsung'tan Yeni Çift Kamera Sistemi

Samsung’tan Yeni Çift Kamera Sistemi

Samsung tan Yeni Çift Kamera Sistemi

USPTO göre yayınlanan yeni bir berat başvurusu, Samsung’un gelecekteki cihazlar için çift kamera kurulumu düşünebileceğini ortaya koyuyor. Başvuru 2016 yılının Mart ayında geriye doğru yaşansa da ama geçtiğimiz günlerde paylaşıldı ve böylece gecikmeli de olsa Samsung ’un yaptığı berat başvurusu ile birlikte markanın hedeflerini öğrenebilirsiniz.

Patent Detayları Paylaşıldı

Berat başvurusu “Digital Photographing Apparatus and Method of Operating the Same” başlıklı ve iki kamera içeren sistemi gösteriyor. Sistemde esas olarak iki kamera ile görüş çekilecek, ana görüntünün daha da zenginleştirilmesi ve geliştirilmesi amaçlanıyor. Bu doğrultuda ikinci kamera ile çekilen fotoğrafta sahnenin yakınlaştırılmış görüntüsü alınacak ve iki kameradan hangisinin “esas görüntüyü” yakaladığını atamak için işlemci kullanılacak. Bu işlemcinin yeteneğine yan olarak da esas kameradaki sahne, ikinci kameradaki sahne ile desteklenerek daha iyi bir manzara kalitesi elde edilecek.

Çift Kamerada Kalite Artıyor

Patent başvurusu, kamera ayarının video için de kullanıldığını ve tümleşik işlemcinin esas görüntüyü otomatik olarak değiştirebildiğini gösteriyor. Aslında de Samsung belli başlı görüntüyü devingen olarak video çekerken değiştirmeyi başarırsa, çift kamera teknolojisinde fazla daha iyi yeniliklerin ve gelişmelerin bizi beklediğini söyleyebiliriz. İkili kamera sisteminin bir Samsung akıllı telefonuna gelip gelmeyeceği ve gelecekse de ne zaman geleceği bilinmiyor. Fakat yeni kamera sisteminin sunulması, mevcut telefonlar için durumu çok daha cazip ülkü getirecek. 

Bu yazı senden önce 169 kez okundu.

Yorum Yap