Advertising
Donanım 27 Kasım 2016, 15:13
Samsung Smart MultiXpress

Samsung Smart MultiXpress

Samsung’dan Dünyanın Android kullanan birincil yazıcısı, Yeni Samsung Smart MultiXpress serisi fazla fonksiyonlu yazıcıları

Samsung’un yeni tür Android işletim sistematik printer çözümleri, egemen ve ticari kullanıcılar için en akılcı özellikleri ve en güncel teknolojiyi bir arada sunuyor.

Samsung Electronics, Berlin’de düzenlenen IFA 2014 kapsamındaki “Smart MultiXpress” Tanıtım Etkinliği’nde, Avrupa pazarına on yeni çok fonksiyonlu printer (multi-function printer – MFP) modeli sunulduğunu açıkladı. Bu  fazla fonksiyonlu yazıcılar, kendi türlerinde Android işletim sistemiyle donatılmış birincil printer modelleri olma özelliğini taşıyor. Yeni cihazlar, daha bağımsız, sezgisel ve her tür iş ortamı için daha ölçeklenebilir olacak şekilde tasarlandı.

Yeni Android tabanlı fazla fonksiyonlu yazıcılar Samsung’un “BT ve Akıllı Ofis” ekosistemine sorunsuz bir şekilde entegre olacak yazıcı çözümleri geliştirme çabalarının bir parçası. Yeni yazıcılar, kişisel bilgisayardan egemen olarak çalışabilmeyi karşılayan “ Samsung Smart UX Center çerçevesinde, kullanım ölçeklenebilirliği ve tüketici dostu bir kullanıcı arayüzü içeriyor.

Samsung Electronics Printer Çözümleri Idari Başkan Yardımcısı Dr. KiHo Kim konuyla ilgili olarak; “Samsung, kullanıcı  odaklı yeniliklerine devam ediyor. Bu kapsamda, Android işletim sistemiyle donatılmış birincil  fazla fonksiyonlu yazıcılar, Samsung’un ticari müşterilerine sunduğu zeki büro deneyimini güçlendirirken, çok boyutlu ve ileri yazdırma teknolojilerini mümkün kılacak. Samsung,  kurumsal müşterilerimizin alıştırma tarzları ve süreçleri, kişisel bilgisayarlardan bağımsız ayla gelmeye devam ettikçe, daha üstün performans ve üretkenlik içeren yeni  yazıcı çözümleri sağlamaya devam edecek” dedi.

Kişisel bilgisayar olmadan yazdırmak
Yeni Samsung Smart MultiXpress serisi  fazla fonksiyonlu yazıcıların her biri 10,1 inçlik bir bütün dokunmatik ekran paneli içeriyor. Bu panel, kullanıcıların, kişisel bilgisayara veya sunucuya bağlanma ihtiyacı duymadan; web tarayıcılarından, e-postalardan, haritalardan, resimlerden ve aynı içeriklerden, arama ve yazdırma yapabilmelerine olasılık sağlıyor. Dokunmatik ekran, belgeler için ön izleme yapma ve keza düzenleme, not ekleme özelliklerini de sunuyor.

Kullanıcı dostu tecrübe
Yeni Smart MultiXpress serisi  çok fonksiyonlu yazıcılar, “Samsung Zeki Kullanıcı Deneyimi Merkezi”, yani Samsung Galaxy serisi zeki telefonlar ve tabletlerde kullanılan kişiselleştirilebilir kullanıcı deneyimi teknolojisi kullanılıyor. Hem Smart MultiXpress serisi  fazla fonksiyonlu yazıcılar, titreşimlerle dokunma duygusal baştan sona daha güçlü bir kullanıcı deneyimi karşılayan ilk dokunsal Teknoloji uygulaması olarak kabul ediliyor.

Genişletilebilir ve sınırsız temas
Android işletim sistemi, yeni fazla fonksiyonlu yazıcılarda sınırsız yazdırma uygulaması ve ölçeklenebilirliği kazandırıyor. “Samsung Bulut Yazdırma Hizmeti” bir uçtan bir uca, hareket halindeyken de bağlanmak son derece basit. Bu özellik serinin keza temas keza de ölçeklenebilirliğini güçlendiriyor. Keza, tüm Smart MultiXpress serisi MFP’ler, Samsung’un XOA (eXtensible Open Architecture – Genişletilebilir Açık Mimari) yazdırma çözümü platformuyla uyumlu ve özel iş ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde uyarlanabilir olarak tasarlandı.

Daha iyi NFC yazdırma teknolojisi
Ilave olarak yeni çok fonksiyonlu yazıcılar , kurumsal pazarın değişen ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde NFC Pro’ya yükseltildi. ayrı olarak satın alınabilecek yeni Samsung NFC Pro aksesuarı ile yeni yazıcılar, zeki telefonlardan mobil yazdırma için basit erişime, daha güçlü bir kullanıcı kimlik kontrol sürecine ve iyileştirilmiş BT yönetimi fonksiyonlarına müsade veriyor. Bu fonksiyonlara örnek olarak, sadece NFC Pro aksesuarına dokunarak, aynı güvenlik ayarlarını pat diye fazla çok fonksiyonlu yazıcıda  kullanabilme özelliği gösterilebilir.

Yüksek kalite ve güvenilir teknoloji
Samsung’un Smart MultiXpress serisinin tanıtımı, ayrıca ticari müşterilerin verimliliğini ve üretkenliğini artıracak ayrıca de daha yüksek doküman işleme hızı sağlayacak. 1 GHz çift çekirdekli CPU sayesinde, cihazların çıkış hızı daha önceki tek çekirdekli CPU’lu cihazlara kadar 1,5 kat daha yükseliyor ve bu sürat, fazla sayıda kullanıcının aralıksız olarak büyük belgeleri yazdırmasına ve taramasına izin veriyor.

Ayrıca, Smart MultiXpress serisi MFP’ler, daha uzun ömürlü toner ve tambur teknolojileri sunarak, benzer modellere tarafından başvuru ömrünü daha artı uzatıyor. Böylece daha yüksek bir güvenilirliğe ve daha düşük bir   mülkiyet maliyetine ulaşılıyor.

​Samsung Smart MultiXpress serisi çok fonksiyonlu yazıcı modelleri
Smart MultiXpress serisi çok fonksiyonlu yazıcılar, dört bambaşka printer kategorisinde on yeni model içeriyor;
 
·         X4300 serisi A3 Renkli  fazla fonksiyonlu yazıcı : X4300 serisi A3 renkli MFP’ler X4300LX, X4250LX ve X4220RX modellerini içeriyor. Bu modellerin çıkış hızları sırasıyla; “30, 25 ve 22” sayfa/dakika. X4300 serisi, “Çift Tarama ADF” teknolojisiyle donatıldı. Bu Nedenle renkli olarak 100 çift kenarlı manzara/dakika ve tek renkli olarak 120 çift kenarlı görüş/dakika hızlarında çalışabiliyor. Bütün modeller, Samsung’un keskin, canlı, aydınlık ve profesyonel renk kalitesi sağlayan “Pak Sayfalar İşleme Motoru (Rendering Engine for Clean Page – ReCP)” teknolojisiyle ve Polimerize tonerle donatıldı. X4300LX modeli MFP’ler, siyah-beyaz toner için 23.000 ve tambur için 100.000 sayfa edinmek üzere ayda 85.000 sayfaya varan bir yazdırma kapasitesine sahip.
 
·         K4350 serisi A3 Tek Renkli  fazla fonksiyonlu printer: K4350 serisi A3 tek renkli MFP’ler, K4350LX, K4300LX ve K4250RX modellerini içeriyor. Bu modellerin çıkış hızları sırasıyla; “35, 30 ve 25” sayfa/dakika. K4350 serisi yazıcılar, “Çift Tarama ADF” teknolojisiyle donatıldı. Böylece renkli olarak 100 çift kenarlı gösterme/dakika ve tek renkli olarak 120 çift çevrili bakış/dakika hızlarında çalışabiliyor. K4350LX modeli printer, toner için 35.000 elde etmek üzere ayda 85.000 sayfaya varan yazdırma kapasitesine sahip. Tambur için ise 200.000 sayfa çıkışa sahip.
 
·         M5370 serisi A4 Tek Renkli fazla fonksiyonlu yazıcı: M5370 serisi A4 tek renkli MFP’ler M5370LX ve M4370LX modellerini içeriyor. Bu modellerin çıkış hızları sırasıyla “53 ve 43” sayfa/dakika. M5370 serisi yazıcılar, “Çift Tarama ADF” teknolojisiyle donatıldı ve bu nedenle 80 çift çevrili manzara/dakika hızlarında tarama yapabiliyor. M5370 modeli yazıcılar, toner için 30.000 sayfa elde etmek üzere ayda 300.000 sayfaya varan bir yazdırma kapasitesine sahip. Tambur için ise 100.000 sayfa çıkışa sahip.
 
·         M4580 serisi A4 Tek Renkli fazla fonksiyonlu yazıcı: M4580 serisi A4 tek renkli MFP’ler M4580FX ve M4583FX modellerini içeriyor. Bu modellerin çıkış hızı 45 sayfa/dakika. M4580FX büro otomasyonu, M4583FX ise BT kanalıyla satışa sunuluyor. M4580 serisi MFP’ler, “Çift Tarama ADF” teknolojisiyle donatıldı ve böylece 60 çift taraflı manzara/dakika hızlarında tarama yapabiliyor. M4580 modeli printer, toner için 40.000 sayfa olmak üzere ayda 200.000 sayfaya varan yazdırma kapasitesine sahip. Tambur için ise 100.000 sayfa çıkışa sahip.

Bu yazı senden önce 115 kez okundu.

Yorum Yap