Advertising
Donanım 27 Kasım 2016, 15:13
Retina ekranlı MacBook Pro

Retina ekranlı MacBook Pro

Yenilenen Retina ekranlı MacBook Pro’lar satışa çıktı

Apple Retina ekranlı MacBook Pro’yu daha çabuk işlemciler, her iki antre seviyesi yapılandırmada da iki kat hafıza ve son Teknoloji 15 inç dizüstü bilgisayar için daha düşük bir başlangıç fiyatıyla güncelledi. Retina ekranlı MacBook Pro, yüksek çözünürlüklü gözalıcı bir ekrana, sadece 1.8 cm incelikte muhteşem bir tasarıma, son teknoloji işlemcilere, zinde grafiklere, dokuz saate dek pil ömrüne sahip ve son derece basit portatif tasarımıyla olağanüstü bir performans sunuyor.

“Irk MacBook Pro’larını ince ve hafif bir tasarıma, tek parça kibar alüminyum gövdeye, şahane bir Retina ekrana, tüm gün yeten batarya ömrüne ve OS X ile çok iyi bir entegrasyona sahip olduğu için çok seviyorlar,” diyen Apple Dünya Pazarlama Genel Başkan Yardımcısı Philip Schiller sözlerini şöyle sürdürdü: “Retina ekranlı MacBook Pro daha çabuk işlemciler, daha artı bellek, daha yerinde fiyatlı yapılandırma seçenekleri ve bu sonbaharda OS X Yosemite’e bedava yükseltme ile hemen daha da iyi hale geldi.”

Retina ekranlı 13 inç MacBook Pro, Turbo Boost ile hızı 3.3 GHz’e kadar çıkabilen 2.8 GHz iki çekirdekli Intel Core i5 işlemci ve giriş seviyesi dizüstü bilgisayarlarda 4 GB’tan 8 GB’a yükseltilmiş bir belleğe sahip. 13 inç model, Turbo Boost’la hızı 3.5 GHz’e çıkabilen 3.0 GHz iki çekirdekli Intel Core i7 işlemci ile yapılandırılabilir. Son teknoloji 15 inç Retina ekranlı MacBook Pro’nun açılış fiyatı 6.899 TL’ye indirildi. 15 inç model, giriş seviyesi dizüstü bilgisayarda Turbo Boost’la hızı 3.7 GHz’e çıkabilen 2.5 GHz dört çekirdekli Intel Core i7 işlemciye, 8 GB’tan 16 GB’a yükseltilmiş belleğe sahip ve Turbo Boost’la hızı 4.0 GHz’e çıkabilen 2.8 GHz dört çekirdekli Intel Core i7 işlemciyle yapılandırılabilir.

iLife ve iWork her yeni Mac’le birlikte bedava olarak gelir. iLife; iMovie ile gözde videolarınızı düzenlemenizi, GarageBand ile yeni müzikler oluşturmanızı veya piyano veya gitar öğrenmenizi, iPhoto ile en iyi çekimlerinizi düzenlemenizi ve paylaşmanızı sağlar. iWork üretkenlik uygulamaları Pages, Numbers ve Keynote mükemmel belgeler, hesap tabloları ve sunumlar oluşturmayı, düzenlemeyi ve paylaşmayı kolaylaştırır. iCloud için iWork beta ile iPhone ya da iPad’de bir belge oluşturabilir, bu belgeyi Mac’inizde düzenleyebilir ve PC kullanan arkadaşlarınızla bile işbirliği yapabilirsiniz.

Dünyanın en gelişmiş masaüstü işletim sistemi OS X Mavericks, her yeni Mac ile birlikte ücretsizdir. OS X Mavericks, 200’ün üzerinde özelliğiyle performansı arttırmak ve pil ömrünü ilerletmek için bilhassa dizüstü bilgisayarlar için tasarlanan temel teknolojiler dahil her Mac’te yer alan kuvvetli teknolojilerden tamamiyle yararlanırken başvuru formu kolaylığı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Mac kullanıcıları bu sonbaharda yepyeni ve modern bir görünüş, yeni güçlü uygulamalar, Mac ve iOS aygıtlarınızla her zamankinden daha akan bir şekilde çalışmanızı karşılayan muhteşem yeni süreklilik özellikleriyle OS X’in bitmiş tasarlanmış ve gelişmiş son sürümü OS X Yosemite’yi indirebilecekler. OS X Yosemite, Mac App Store’dan bedava olarak indirilebilecek.

Fiyat ve Bulunabilirlik

Güncellenmiş Retina ekranlı MacBook Pro ve MacBook Pro, Apple Çevrimiçi Mağazası’nda, Apple Store’larda ve açıklanmış Apple Yetkili Bayilerinde bulunabilir. 13 inç Retina ekranlı MacBook Pro, Turbo Boost’la hızı 3.1 GHz’e çıkan 2.6 GHz iki çekirdekli Intel Core i5 işlemci, 8 GB bellek, 128 GB flash depolama ve Intel Iris grafiklerle, KDV dahil 3.499 TL’den (KDV hariç 2.864,98 TL) başlayan fiyatlarla; Turbo Boost’la hızı 3.1 GHz’e meydana çıkan 2.6 GHz iki çekirdekli Intel Core i5 işlemci, 8 GB hafıza, 256 GB flash depolama ve Intel Iris grafiklerle, KDV dahil 3.999 TL’den (KDV hariç 3.274,38 TL) başlayan fiyatlarla; Turbo Boost’la hızı 3.3 GHz’e ulaşan 2.8 GHz iki çekirdekli Intel Core i5 işlemci, 8 GB bellek, 512 GB flash depolama ve Intel Iris grafiklerle KDV dahil 4.799 TL’den (KDV hariç 3.929,42 TL) başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Siparişe kadar yapılandırma seçenekleri, Turbo Boost ile hızı 3,5 GHz’e değin çıkabilen daha seri iki çekirdekli 3.0 GHz Intel Core i7 işlemcileri, 16 GB’a değin belleği ve 1 TB’a değin flash depolamayı içeriyor.

15 inç Retina ekranlı MacBook Pro, Turbo Boost’la hızı 3.4 GHz’e çıkan 2.2 GHz dört çekirdekli Intel Core i7 işlemci, 16 GB bellek, 256 GB flash depolama ve Intel Iris Pro grafiklerle, KDV dahil 5.399 TL’den (KDV hariç 4.420,70 TL) başlayan fiyatlarla; Turbo Boost’la hızı 3.7 GHz’e ulaşan 2.5 GHz dört çekirdekli Intel Core i7 işlemci, 16 GB hafıza, 512 GB flash depolama, Intel Iris Pro ve NVIDIA GeForce GT 750M grafiklerle KDV dahil 6.899 TL’den (KDV hariç 5.648,90 TL) başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Siparişe tarafından yapılandırma seçenekleri, Turbo Boost ile hızı 4,0 GHz’e dek çıkabilen 2.8 GHz daha çabuk dört çekirdekli Intel Core i7 işlemcileri ve 1 TB’a kadar flash depolamayı içeriyor.

13 inç MacBook Pro, Turbo Boost’la hızı 3.1 GHz’e ulaşan 2.5 GHz dört çekirdekli Intel Core i5 işlemci, 4 GB hafıza, Intel HD Graphics 4000 ve 500 GB sabit sürücüyle, KDV dahil 2.999 TL’den (KDV hariç 2.455,58 TL) başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Bu yazı senden önce 121 kez okundu.

Yorum Yap