Advertising
Donanım 5 Ocak 2017, 13:53
Logitech'ten gürültüsüz fareler "M220 ve M330 analiz videosu"

Logitech’ten gürültüsüz fareler “M220 ve M330 analiz videosu”

M220, tek AA pil ile 18 ay boyunca çalışmayı sürdürebilirken, M330 ’da bu zaman 24 ay olarak belirli. Alt testimiz baştan başa bu süreleri birebir deneme etme şansımız olmadı.

 

Ürünlerin plastik kutularını makas veya güya herhangi bir kesici alete gereklilik duymadan açabiliyorsunuz.

M220, epeyce kompakt bir yapıya sahip. Fareyi kutudan çıkarttıktan daha sonra çalışması için hemen arkasından bulunan kağıdı çekip çıkartmanız tatmin edici oluyor. Beraberinde çalışması için zorunlu 1 adet AA pil ücretsiz olarak sunuluyor. Fareyi uzun süreli kullanmayacağız zamanlarda artıkdaki düğme ile kapalı konuma getirebiliyorsunuz.

 

Siyah ve kırmızı renklerle bezeli sert plastikten imal edilmiş kasaya sahip olan farede ergonomiden fazla taşınabilirlik hedeflenmiş. Büyük elli kullanıcılar uzun süreli kullanımlarda rahatsızlık hissedebilirler.

 

Bilgisayar ile haberleşmesini Logitech ’in nano usb alıcısı üzerinden sağlayan fare, 10 metre mesafeye kadar kesintisiz egzersiz imkanı sunuyor.

 

Sağ, sol ve kaydırma tekerine basarak kullandığımız orta tuş haricinde herhangi ek fonksiyon tuşuna yer verilmeyen farede kaydırma tekeri sekmeli yapıda.

Fare için Logitech ’in sessizliğe odaklandığı seride yer alıyor dedik dilerseniz şimdi standart bir fare ile tıklama sesini karşılaştıralım.

 

Evet Logitech ’in hedefine ulaştığını söyleyebiliriz. 1000dpi tarama çözünürlüğüne sahip olan dedektör da görevini epeyce iyi bir şekilde yerine getirebiliyor. Bir fazla yüzeyde mousepade gereklilik duymadan fareyi kullanabiliyorsunuz. Ama aydınlık yüzeylerde ne eyvah oysa sensör sorun yaratıyor ve mousepad kullanmanız gerekiyor.

75 gram ağırlığı ve boyutlarıyla M220, çantasında eksik yer kaplayacak taşıması kolay fare arayanlar için iyi bir alternatif oluşturuyor.

 

Simetrik yapısı nedeniyle sağ ve sol elle kullanmaya uygun olan M220 ile aynı özellikleri içeren M330 ise yalnızca sağ el için tasarlanmış hatlara sahip.

Bütün teknik özellikleri M220 ile benzeyen olan M330 sadece tasarımı ve pil ömrüyle ufak kardeşinden ayrılıyor. Fare tek pille 24 ay her tarafında çalışmayı sürdürebiliyor.

 

Logitech ’in nano alıcısı ile bilgisayara bağlanan M330, 10M uzaklığa dek iletişimi kaybetmeden çalışmayı sürdürebiliyor.

M220 ’ye nazaran ele daha sıcacık oturan M330 üstünde sağ, sol ve kaydırma tekeri orta tuş dışında ilave bir fonksiyon tuşuna yer verilmemiş.

M330 ’un da tuşları M220 ile aynı sessizlikteler.

 

M220 ’de kullanılan 1000DPI sensöre yer verilen fare 4K gibi yüksek ekran çözünürlükleri için birazcık yavaş kalıyor olsa da 2K ve altı çözünürlüklerde sorunsuz bir şekilde işinizi görüyor.

 

Amacı dizüstü bilgisayarı ile gittiği yere götüreceği, uzun pil sürelerine sahip, sessiz ve gizli bir fare almak olanlar için M330 iyi bir seçenek olacaktır.
 

Bu yazı senden önce 155 kez okundu.

Yorum Yap