Advertising
Donanım 30 Kasım 2016, 15:38
Klavye alırken uyarı edilmesi gerekenler

Klavye alırken uyarı edilmesi gerekenler

Oyuncular için en önemli ekipmanlardan biri de klavyedir. Oyuncular, klavye seçerken neye uyarı etmelidir? Oyuncu klavyesi alırken dikkat etmeniz gerekenleri anlatıyoruz. Oyuncu klavyeleri hayli değişik olunca, tercih yerine getirmek da zorlaşıyor.

Oyuncu klavyesi  alırken dikkat edilmesi gerekenler

Bizler de sizin için oyuncu klavyesi alırken uyarı edilmesi gerekenleri sıralıyoruz. Kuşkusuz neyi seçeceğiniz ve nasıl bir donanım alacağınız en sonunda size kalıyor fakat, bu nedenle en azından oyuncu klavyesi seçerken uyarı etmeniz gereken şeyleri bilmiş olacaksınız. 

Hangi oyun türlerine eğildiğiniz önemlidir

Oyuncu klavyesi seçerken oyun alışkanlıklarınızın haberdar olmalısınız. En çok oynadığınız yapımlar sizin tarzınızı belirleyecektir. FPS oynayanlar çoğunlukla ek fonksiyon tuşları tercih ederken, MOBA oyunları ulaşımları aşağı yalnızca muhakkak tuşların olmasını seçim ettikleri için ona göre bir seçim yapıyorlar. 

Tuş hassasiyeti de farklı bir konu. Eğer oyun oynarken tuşlara ardı ardına basmanız gerekiyorsa ve her birinin hassasiyeti manâlı ise mekanik bir klavye seçmeniz gerekiyor. Alve üzerinden kendi tarzınıza ren uygun oyuncu klavyesini bulabilirsiniz.

:: Oyuncu klavyelerini Alve.com üzerinden görüntüleyin.

sonraki

Bu yazı senden önce 190 kez okundu.

Yorum Yap