Advertising
Donanım 29 Kasım 2016, 23:37
Instagram kaybolan mesajların ekran görüntüsü alındığında bildirim gönderiyor

Instagram kaybolan mesajların ekran görüntüsü alındığında bildirim gönderiyor

Instagram, Snapchat’in en beğenilen özelliklerini alırken ekran görüntüsünün alınması sonucu bildirim üretilmesi işlevini de dıştan bırakmıyor. Ama sosyal ağ, bu işlevi yalnızca sıcacık kapsamda almayı seçim ediyor.

Fotoğraf ve video paylaşım platformu, bir fotoğraf ya da video Instagram Direct üzerinden gönderilen kaybolan mesajların bir parçası olursa ve bunun ekran görüntüsü alınırsa, gönderen kişiye ekran görüntüsünün alındığına dair bir bildirim gönderiyor.

Yani, bir Instagram kullanıcısının hesabına girip gezinirken, ilginç gördüğünüz bir fotoğrafın ekran görüntüsünü aldığınızda, o hesap sahibine herhangi bir bildirim gitmiyor. Ancak bir arkadaşınızın size ilk elden gönderdiği bir fotoğrafın ya da videonun ekran görüntüsünü alırsanız, karşısında tarafa sizin ekran görüntüsü aldığınıza dair bir bildirim gidecek.

Instagram sends alerts when you take screenshots now: https://t.co/ZGnSEzcPil pic.twitter.com/n13nuc6uSF

— Esquire (@esquire) November 28, 2016

Instagram’ın Hikayeler özelliği Snapchat’inkinin ayrı bir versiyonu olma özelliğini taşıyor. Videolar, fotoğraflar ve Boomerang’lar 24 saat sonra kaybolan geçici hikayelere eklenebiliyor. Keza uygulama son gelen güncellemeyle birlikte görüntülendikten daha sonra kaybolan mesajlar özelliğini de kazandı.

Yukarıda belirttiğimiz gibi, Snapchat de ekran görüntüsü alındığında uyarı gönderiyor. Her iki platform da ömrü kısa olduğu düşünülen anların tescil altına alınmasını istemiyor.

Bu yazı senden önce 152 kez okundu.

Yorum Yap