Advertising
Donanım 29 Kasım 2016, 23:31
HTC Vive 2 için çalışmalara şimdiden başlamış

HTC Vive 2 için çalışmalara şimdiden başlamış

Bir odanın tamamında sanal realite hissini yakalamak sizi kesmedi mi? O hâlde ikinci nesil HTC Vive başlığına hazırlanın. Bir üst seviye HTC yöneticisi yeni nesil ekipman, yani HTC Vive 2 için çalışmaların şimdiden başladığını açıkladı.

HTC’nin Sanal Gerçeklikten sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Rikard Steiber, TechCrunch’a verdiği demeçte piyasaya çıkan ilk Vive’ın demin birkaç aylık olmasına karşın, yeni tür Vive sanal realite başlıkları için geliştirme çalışmalarının başladığını kaydetti. Idareci bilhassa tasarım ve performans konularına odaklandıklarını uyarı çekti.

Her ne değin Steiber bu aygıt için HTC Vive 2 tabirini kullanmaktan kaçınsa da, tasarım güncellemelerinin bahsinin geçmesi, donanımda manâlı değişikliklerin yapılacağının işareti sayılabilir. aynı zamanda, idareci cihazın evrilmeye açık olacak şekilde tasarlandığını, böylece köklü değişikliklerin gündemde olmadığını da dile getirdi.

Steiber, inovasyon döngülerini, veya daha açık tabirle ekipman güncellemelerini sanal realite için senelik cinsinden görüyor. bununla beraber HTC hemen Çin’de ve Tayvan’da bulunan ve başlıkların kullanıldığı atari salonlarına yoğunlaşıyor, Vive’ın kurumsal versiyonunun avantajından yararlanıyor.

Steiber, Vive 2’nin selefinin üstüne neler ekleyeceği konusunda herhangi bir ipucu vermiyor. Ama dedikodular çoktan sızmaya başladı bile. Daha dün, şirketin yeni başlığının “Oasis” kod adı altında geliştirilmekte olduğu biçiminde haberler çıkmıştı. Bu isimle Ernest Cline’ın en çok satan romanı Ready Player One’daki sanal gerçeklik dolu geleceğe dair fikirlere de atıfta bulunulmuş oluyor.

giderken HTC, Vive’ın kablosuz bağlantı destekli versiyonunu için Bulgar sanal realite teknolojileri şirketi Quark VR ile işbirliği yapıyor.

Bu yazı senden önce 133 kez okundu.

Yorum Yap