Advertising
Donanım 27 Kasım 2016, 15:13
Dell Depolama

Dell Depolama

Dell’den Orta Seviye Depolama Serisi için Ekonomik ve Akla Yatkın Çözümler

* Orta seviye kurulumlar için tasarlanan yeni Dell Storage serisi, rekabete tarafından yüzde 72’ye değin daha ucuza mal olan, büsbütün flash bir çözümle Dell’in akıllı bilgi sıralama teknolojisini genişletiyor. 
* Yeni flash ve karma diziler, tek bir 2U raf alanında SAN’da 10.000 adede dek Microsoft Exchange kullanıcı posta kutusu desteği de dâhil almak üzere, fazla öbür iş yüklerini destekliyor. 
* Dell, Web-scale bütünleşik çözümlerle de yazılım tanımlı depolama (SDS) portföyünü genişletiyor
* İstanbul – 18 Eylül 2014 – Dell duyurduğu bütün gerekli özelliklere sahip yeni kurumsal depolama dizileriyle, üst düzey depolama becerilerini, orta seviye çözümlerine de eklediğini açıkladı. Dell, gelişen yazılım tanımlı depolama (SDS) ekosisteminin ayrıntılarını da paylaşırken, yeni Dell bütünleşik sunucu-depolama aygıtlarıyla portföyünü genişletme planlarını da paylaştı.

Yeni Dell Storage SC4000 Serisi depolama dizileri, Dell’in hesaplı, yüksek performanslı orta düzey çözümlere kapsamlı, kurumsal düzey depolama özellikleri eklediği yeniliklerden biri. Bu yeni diziler baştan sona müşteriler, “büsbütün flash disk” çözümünün verdiği güzel performansı rekabete göre yüzde 72’ye kadar daha ucuza1 yakalayabilecekleri gibi, tek bir depolma dizisi içinde yüksek “flash disk” performansı ile “düşük maliyetli disk” kombinasyonu doğru maliyet açısından en verimli çözümleri elde edebilecekler. 

Bu yeni depolama dizisi serisi, BT’yi daha etkili ve kullanışlı kılmak amacıyla Dell’in herif odaklı, amaca özel planlanmış kurumsal ürün portföyüne eklendi.

Dell EMEA Gelişen Pazarlar Bölgesi, Türkiye-Afrika Kurumsal Ürünler Yöresel Pazarlama Müdürü Tunç Erkan konuyla ilgili olarak; “Dell Storage SC4000 Serisi, kurumsal depolama ekonomisini yeni baştan tanımlıyor. Orta düzey depolama gereksinimleri olan müşterilerin daha rekabetçi olabilmeleri için, büyük yükseklik depolama çözümlerinin gelişmiş özelliklerini ve doğaüstü bir fiyat-performans dengesini sunuyor. Bir yana reformcu SAN teknolojisi arayışında olan müşteriler için bedel yaratacak çözümler sunarak Dell depolama portföyündeki dönüşümü büyük adımlarla ilerletirken, bilgi yönetimi için devrimci yaklaşımların peşindeki müşterilerimizi de yazılım tanımlı depolama (SDS) ve bütünleşik çözümlerle destekliyoruz” diyor.

Ufak Kurulumlar İçin Büyük Tepe Kurumsal Depolama Özellikleri

Dell Storage SC4000, minik ölçekte ve yüksek performanslı ekonomik depolama dizileri arayan müşterileri teşvik etmek üzere 2U, 24 sürücülü depolama alan ağı olarak piyasaya sunuldu. Bu yeni dizi, Dell Compellent ve EqualLogic teknolojisinden yararlanarak, bütün özelliklere setine sahip Dell Storage Center 6.5 ile EqualLogic iSCSI yazılım katmanını bir araya getiriyor. Bu yeni seri, hem Fiber kanal ayrıca de iSCSI bağlantısını desteklerken orta düzey kurulumlar için ölçeklendirilmiş ve fiyatlandırılmış büyük SAN’lar ile aynı gelişmiş kapasiteleri sunacak şekilde tasarlandı.

Dell Storage SC4020, 400 terabayt’ın üzerinde işlenmemiş kapasiteye dek ölçeklendirilebilirken, yüksek performanslı, orta düzey SAN’a geçiş veya uzaktan ofis depolama çözümü ihtiyacı olan bütün endüstrilerin ve her ölçekte organizasyonların çeşitli iş yüklerini destekliyor. Mesela, SC4020, 24 Sabit Disk sürücülü tek bir 2U SAN’da, 10.000 adede değin Microsoft Exchange 2013 posta kutusunu barındırabiliyor. OLTP benzeri meslek yükleri için, bir milisaniyeden az gecikmeyle yaklaşık 120.000 IOPS elde edebiliyor.3
 
Yeni diziler, Dell Compellent SC8000 ile benzer zeki veri katmanlandırma becerileriyle satışa sunulurken, verileri geleneksel döner medyalı sürücülerle flash diskler aralarında taşıyarak, depolama maliyetlerini ciddi anlamda optimize edebiliyor. Müşteriler, flash şoför türleri aralarında reel zamanlı katmanlandırma ve 15K disk teknolojisi bütçesine benzeyen değerde, “bütünüyle flash” performansı elde edebiliyor. Bu sayede depolama maliyetleri azalırken, daha önce “tamamen flash depolama“ çözümünün ulaşılamaz düzeyde maliyetli kabul edildiği OLTP, bilgi tabanı gibi meslek yükleri için de çok daha iyi bir performans tutmak muhtemel oluyor.
Dell Storage SC4020, operasyonel görevleri basitleştirebilen ve toplam sahip olma maliyetini düşürebilen tek bir merkezi yönetim arabirimi tamamen, Dell Compellent SC8000 dizilerine çok iyi bir replikasyon çözümü olabilmekte.
 
Yeni Dell Storage dizisi, serisi müşterilere şunları da sunuyor:
Benzersiz Tip Değeri: Çözümü, orta ölçekli gereksinimler veya uzaktan ofis dağıtımları için ideal seçenek haline getiren fazla verimli SAN ve kompakt ebat.
Kurumsal Sınıf Performans: Çift denetleyen desteği ve bütünüyle flash veya karma SSD/HDD yapılandırmalar ile SAN optimizasyonu.
Üstün Depolama Zekâsı: Gelişmiş otomasyon ve denetleme ile depolama ortamının otomatik olarak ayarlanması.
Gelişmiş Yazılım Becerileri: Hakiki zamanlı otomatik seviyelendirme, kopyalama, az yer kaplayan provizyonlar, hemen olan görüntüler ve pat diye pozitif yerel ve uzakta SAN için merkezi yönetim.
Yenilenmesi Gerekmeyen Yazılım Lisansları: Sadece bir defa satın alınan ve ekipman yükseltmelerinde bile geçerli kalan yazılım lisanslar.
Birleştirilmiş Depolama: Tek bir idare konsolundan Dell Fluid File System ile hem blok ayrıca de dosya depolamasını yönetebilme.
Birinci sınıf Dell Co-pilot Takviye: Merkezileştirilmiş yardım hizmetleri ile sistem performansının ve tutarlılığının artırılmasına muavin olan 7×24 faal sistem izlemeyi bir arada sunan Dell desteği.

Bu yazı senden önce 114 kez okundu.

Yorum Yap